forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
A może jakiś dział pontonowy?
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2012-07-24, 17:07   

Panowie, czy wy czytać nie umiecie ze zrozumieniem?
To forum jest o kanu i takie pozostanie. Dmuchańce mogą być, ale tylko kanu.

Pozdrawiam z nad zatoki.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
ra_dek 

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-24, 20:47   

Spoko. Zadałem tylko pytanie.

"czytać nie umiecie ze zrozumieniem" - wychowanie...
_________________
Pozdrawiam Radek
Jakie ubrania: http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?p=4963#4963
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2012-08-23, 12:49   

tutaj bardziej to pasuje
http://www.reconnet.pl/viewtopic.php?t=4681
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2012-08-28, 14:50   

Dział pontonowy to faktycznie przesada, ale jakiś temat poświęcony dmuchanym lub składanym kanadyjkom by się przydał, zwłaszcza początkującym.
Wady, zalety, co wybrać itp. Interesowałem się swego czasu tematem mogę podrzucić klika linków i przemyśleń.
Nie każdy ma możliwość przechowywania i wożenia klasycznego kanu na start, a dobry dmuchaniec/składak da szansę zaznać wodniackiej przygody.
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-08-28, 19:14   

Darek napisał/a:
Dział pontonowy to faktycznie przesada, ale jakiś temat poświęcony dmuchanym lub składanym kanadyjkom by się przydał, zwłaszcza początkującym.

taki (techniczny) dział popełniłem, co do odzewu - będę sceptyczny ;)

Pontony, rafty, packrafty? - no sorki - niech się środowisko samo zorganizuje.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-10, 20:22   

moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego- jest mnustwo składanych i dmuchanych kanu.
W zeszłe wakacje pływałem z kolegąrazem ja w swoim on w dmuchańcu i wcale z tego tytulunie było mi wstyd.
Poza tym czasem nawet dobrze byłoby mieć takiego dmuchańca bo człowiek wtedy nie jest uzależniony od transportu :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-10, 21:46   

Leszek,
ELTECH napisał/a:
W zeszłe wakacje pływałem z kolegąrazem ja w swoim on w dmuchańcu i wcale z tego tytulunie było mi wstyd.

A ktoś gdzieś pisał, że to kwestia wstydu? ;) Mi na przykład bardzo podoba się stabilność Palavy, Baraki czy Orinoko na progach czy w sytuacji gdy na rzece woda się "gotuje". Inna sprawa, żeby z wiarą w tę stabilność nie przesadzać - ale to już inna bajka.

To jest forum o _kanu_ i trzymajmy się _kanu_ (we wszelakich formach) czyli czegoś co jest napędzane wiosłem z jednym piórem. Inaczej po pontonach będą kajaki po nich motorówki na przykład a nie o to przecież idzie. Na sąsiedzkim forum kajakowym jest subforum poświęcone kanu, dla mnie jest to pomysł "z czapy" (i sądząc po jego zawartości nie tylko dla nie) więc nie przyłożę ręki do czegoś podobnego tutaj.

Jak się komuś podstawowe założenie działania tego forum nie podoba to niech sobie założy forum dedykowane swojej odmianie pływadła - przecież nie ma przymusu by tu siedzieć i się w pontonowej samotności męczyć ;) Technicznie to naprawdę proste.

ELTECH napisał/a:
Poza tym czasem nawet dobrze byłoby mieć takiego dmuchańca bo człowiek wtedy nie jest uzależniony od transportu :mrgreen:

Ma zalety, ma wady - jak wszystko. Dział techniczny dla miłośników pompowanych _kanu_ jest i ja tam z przyjemnością będę obserwował jak tam "obroty" rosną i przybywa zainteresowanych pływaniem "dmuchańcami" forumowiczów :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-10, 22:01   

Generalnie się zgadzam - ale
jest mnóstwo ludzi których nie stać na kanu ( nawet ja kanu kupiłem przypadkiem bo szukałem właśnie dmuchańca ze względu na brak kasy) i robiąc takim ludziom jakiś temat
do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń choćby taj jak już u nas jest w technicznym wciągamy do naszego towarzystwa większą ilość ludzi którzy chcą pływać i naturalną ewolucją będzie zakup lub samodzielna budowa kanu a od tego my tu już jesteśmy.
Tak jak przypadkiem nabyłem kanu własnie dlatego ze udało się kupić za niewielkie pieniądze tak przypadkiem trafiłem do Was bo zacząłem szukać informacji na interesujący mnie temat.
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-10, 22:14   

Leszek,
ELTECH napisał/a:
... i robiąc takim ludziom jakiś temat do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń choćby taj jak już u nas jest w technicznym wciągamy do naszego towarzystwa większą ilość ludzi którzy chcą pływać i naturalną ewolucją będzie zakup lub samodzielna budowa kanu a od tego my tu już jesteśmy.

w tym temacie stoimy (niestety) po dwóch stronach rowu na tyle szerokiego i głębokiego, że nie da się go przeskoczyć :\ W adresie tego forum przed ".pl" stoi "kanu" - to "kanu" wyznacza kierunek i tego zamierzam się trzymać.

Sorki.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-04-10, 22:16   

ELTECH jak weszłem na nasze form [ nie wiedziałem wtedy jak mnie przyjma] Wysłany: 2011-04-12, 20:43

drawa napisał/a:
Zasadniczo płyne pontonem widać troche u dołu kadru. Okazjonalnie kajakiem. NIe usuniecie mnie z forum jako odszczepieńca



hmmm, Rada Starszych zbierze się wkrótce i zdecyduje o Twym losie nie wierny!!!
i co: niektorzy pluja sobie do dzisiaj[ :grin:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-10, 22:46   

nie za bardzo ogarniam :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group