forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry do wody
Autor Wiadomość
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-26, 23:28   

nie wiem jak ta manierka będzie działać ale wykonanie i jakość nie powalają jak widzę a i cena 209 zł też do małych nie należy.
Jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie wolałbym taki filtr do wody
"Katadyn MyBottlePurifier"
Koszt ok. 250 zł więc nieco więcej ale firma znana i jakość zdecydowanie lepsza a poza tym możliwość zakupu zapasowych wkładów filtrujących.
Jednak to jest tulko do picia bezpośrednio z manierki a mnie chodzi o taki żebym mógł przefiltrować wodę do dzbanka na przegotowanie albo na zupę :)
FILTRY KATADYN
Niestety te co ja chcę są dużo droższe :sad:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-12-27, 16:47   

ELTECH napisał/a:
FILTRY KATADYN
Niestety te co ja chcę są dużo droższe :sad:

ceny w polskiej dystrybucji są chore: http://www.ebay.com/itm/350679180743

PS
Wydzielam jako wątek o filtrach ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-27, 22:15   

praktycznie połowa ceny ale ciekawe jak byłoby z przesyłką ???
A może ktoś jest w tym ebayu ogarniety i zrobimy grypowe zamówienie .
Są jacyś chętni na czystą wodę z brudnej rzeki??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-12-28, 09:18   

ELTECH napisał/a:
praktycznie połowa ceny ale ciekawe jak byłoby z przesyłką ???
A może ktoś jest w tym ebayu ogarniety i zrobimy grypowe zamówienie .
Są jacyś chętni na czystą wodę z brudnej rzeki??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

będę koło marca organizować wysyłkę wiosła z U.S. - jak jesteś zainteresowany to odezwij się na @. A jak byś miał (ty czy ktokolwiek) ochotę na większe zakupy to po prostu dam ci namiar na osobę która mnie w tym wspiera. też na @
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-30, 13:59   

Myszoor, czekamy z niecierpliwością na obszerniejszy opis Twojego filtra. Może jeszcze ktoś stosuje podobne urządzenie?
_________________
trzeba spływać
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-12-30, 18:25   

Używam dwóch różnych flirtów Katadyna: Vario i Camp. Jednego dostałem z USA, drugiego kupiłem po bardzo okazyjnej cenie na Allegro.

Vario sprawuje się rewelacyjnie. Korzystam z niego w spływach grupowych i do tej pory dawał radę (a filtruję 20-25 litrów dziennie). Po trzech latach zaczął szwankować, ale przypuszczam, że pomoże wymiana uszczelek). Filtr ma ceramiczne sitko i wkład węglowy. Części do niego można spokojnie kupić w Polsce. Trzeba zaznaczyć, że przy filtrowaniu większej ilości wody pompowanie zajmuję trochę czasu. Od czasu do czasu trzeba przemyć/przetrzeć ceramiczny wkład.
Dla kilku osób Vario jest dobrym wyborem.

Camp filtruje wodę grawitacyjnie. Wystarczy go powiesić na drzewie i woda sama leci (albo kapie). W tym czasie można rozbijać namioty. Niestety sam filtr lubi się zapychać (co jest normalne przy tak małym sitku) i potrzebuje od czasu do czasu przetarcia/przemycia, co nie jest takie łatwe jak w Vario (trzeba wylać wodę).
Dla paru osób wydajność filtra jest jednak wystarczająca.

Matusz
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-30, 20:15   

to ja poproszę Cię o taki bardziej osobiste zdanie który byś bardziej polecił jako lepszy
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-30, 21:53   

Poczytałem i pooglądałem co się dało o filtrach firmy Katadyn. Dla naszych potrzeb myślę, że najlepiej pasuje Vario lub Hiker Pro. Porównanie różnych Katadynów pdf
Ze względu na ochronę właściwego filtra filtrem ceramicznym wybrałbym Vario. Podoba mi się też Pocket ale cena mnie rozwaliła. Zresztą co do ceny to Vario w PL, UK czy w Szwajcarii też wychodzi dużo drożej niż w USA (<100$) cwaniaczki...
Waham się, ale chyba jednak w 2013 będę nadal piątki z wodą targał w każdej łapce :(
Chyba, że ktoś sprowadzi to w fajnej cenie, bo $74,79 kusi jak cholera :grin:
_________________
trzeba spływać
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-12-30, 22:03   

Camp czy Vario, który lepszy?
Camp to worek z filtrem w środku. Wystarczy nalać do niego wody, powiesić na drzewie a woda sama się filtruje. Nie ma części mechanicznych i jest bardziej trwały.
Vario szybciej filtruje, ma dodatkowo filtr węglowy, ale gdy nie trzyma ciśnienia do niczego się nie nada.
Dla 1-2 osób Camp będzie akurat. Ja jednak preferuję Vario.

Do MataTa: wkład ceramiczny jest tym właściwym filtrem. Za nim jest tylko wkład węglowy.

Matusz
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-30, 22:24   

Matusz, e tam, ja widzę to inaczej. Katadyn pokazuje, że wkład ceramiczny można włączyć lub nie. Stosuje się go gdy woda jest bardzo brudna, daje się go myć. Za nim jest wkład filtrujący glass fibre a po nim węgiel aktywny. Ten obrazek pokazuje przekrój przez Vario, płaskie kremowe nad napisem "Longer Life" to dysk ceramiczny, dalej białe z niebieskim na dole i górze to glass fibre czyli główny filtr a te czarne kruszynki w środku to węgiel aktywny.

Tutaj opis producenta link do Vario
Film użytkownika Vario od 2:50s widać bebechy.
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-30, 23:14   

Panowie ja akurat po angielsku nie klektam ale moze wynajdziecie coś fajnego w dobrej cenie z tej serii ?
Mi jakoś tłumacz gogla zastrajkował i nie chce porównania przetłumaczyć
Mnie osobiście najbardziej interesował by filtr dla 2 osób nieduży poręczny i raczj nie grawitacyjny bo można go użyć praktycznie tylko na lądzie a jak płyniesz to już nie bardzo
Nie podchodzi mi również ten model co to pompuje przez zasysanie z bidonu bo ciężko byłoby wodę na herbatę zgromadzić no chyba że zassać i wypluć do garka :mrgreen:
No i ważna też jest cena
Jakieś propozycje???
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-30, 23:47   

ELTECH, ja też marnie po murzyńsku gadam ale piąte przez dzięsiąte kumam. Spróbuję Ci pomóc.
Na stronie Katadyna są linki do opisów i instrukcji w ludzkim języku.
--- Vario - opis, Vario - instrukcja
--- Hiker Pro - instrukcja
--- Camp - opis, Camp - instrukcja


Na e-bay Katadyn Hiker Pro z przesyłką z USA wychodzi 265 zł link
a Katadyn Vario z przesyłką z USA ok 300zł link
Kuszą.
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-31, 01:36   

i co ja bym bez Ciebie zrobił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-31, 09:25   

Właśnie po to ma się kolegów ! :D
Ja też uważam, że Camp odpada ze wzgledu na stacjonarność podczas filtrowania.
Odpadają też filtry manierkowe i słomkowe. Myślę, że ich przeznaczenie to ratowanie życia a nie kuchnia pod chmurką .
_________________
trzeba spływać
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-12-31, 10:07   

Vario ma jedną podstawową zaletę - po wodę nad rzekę/jezioro idziesz jak do kranu - masz ją bez czekania. Wiem - to kwestia organizacji biwaku, ale czasem są sytuacje gdzie może nie chcieć się bawić w rozkładanie, wieszanie, dolewanie i czekanie na efekty a na koniec zwijanie tego ustrojstwa. Dla mnie osobiście kolejna zaleta Katadyna Vario, to poręczność - lubię małe i sprytne przedmioty, ten taki jest :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group