forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polski Kanuing - nasz film
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-02-18, 20:41   Polski Kanuing - nasz film

Witam wszystkich forumowiczów :)

W mojej głowie zrodził się pomysł związany z przyszłym rokiem. Będzie to jubileuszowy, ze względu na 15 zlot i chciałbym by z tej okazji powstał film pt. "Polski Kanuing".

Każdy, kto tylko by chciał zapisać się w historii polskiego kanuingu może w tym projekcie wziąć udział.
Prośba jest taka, żeby w tym sezonie nastawić się na nagrywanie filmów HD z własnych spływów, umieszczanie w nim własnych przemyśleń na temat kanu, swojej przygody z tą łódeczką lub co zmieniło się w życiu dzięki kanu.

Montażem oraz płytę matkę (master Dvd lub BD) zrobi gratis nasz forumowy kolega Tomekzlasu.
Każdy kto chciałby dołączyć swoje wideo do tego projektu to niech dostarczy materiał według kryteriów:
1. Jakość nagrania HD - max. 5 minut.
2. Typ pliku: mov, lub avchd , avi etc.
3. Nośnik: na karcie, pamięci zew., taśma hdv.
4. Materiał dostarczyć można na 14 zlot lub pocztą (bezpośrednio do Tomka lub do mnie).
5. Zwrot nośników nastąpi jeżeli będzie dołączona koperta z adresem i znaczkiem lub na kolejnym zlocie albo przy dystrybucji filmów.
6. Jeżeli na filmiku nie będzie komentarza to proszę o umieszczenie: tytuł filmu, gdzie i kiedy zrobiony.

Jeżeli znajdzie się kilku reklamodawców to płyta będzie rozpowszechniona za free a jak nie to płyta będzie sprzedawana po kosztach produkcji.

Adres do PRZESYŁEK:
ALITOM , ul. Powstańców WLKp 48; 62-031 Luboń , tomekzlasu@gazeta.pl
Radekkanu, Pl. A. Mickiewicza 3; 09-140 Raciąż, radekkanu@radekkanu.com

Pozdrawiam
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-02-19, 09:46   

Radek,

Idea zacna i generalnie chętnie wezmę w tym udział, ale z tym HD to dla mnie lekko wyśrubowany pomysł :\

Jak znam życie to kilku z nas tu na forum ma już coś w stylu GoPro, ale niekoniecznie używa od razu HD. Ja sam się powyżej 720p nie wychylam, bo raz, że w produkcjach do netu więcej nie trzeba, dwa, że HD po prostu "waży" więcej i na karcie i na dysku, trzy, że rendering trwa dłużej ...

Wiem, że ustawiając poprzeczkę na 1080p efekt będzie taki, że nadesłany materiał z automatu powinien trzymać przynajmniej odpowiedni poziom techniczny (bo sens tego co w kadrze to inna bajka), ale z w/w powodów trochę mnie do tego pomysłu zniechęcacie :\\ ... No to teraz mam zagwozdkę :\ :)

I pytanie do Tomka: zamierzasz się zająć montażem po tym sezonie czy już w jego trakcie?

PS
Przenoszę i przyklejam :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-20, 21:20   

Myszoor, racja.
_________________
trzeba spływać
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-02-24, 10:18   

Myszoor napisał/a:
ale z tym HD to dla mnie lekko wyśrubowany pomysł :\
nie tylko dla Ciebie.
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-02-27, 11:43   

Jakość materiału nie jest chyba tylko zastrzeżona dla 1080p ?
Wydaje mi się również, iż będąc w posiadaniu dobrych zdjęć, możnaby w materiale filmowym promującym polski kanuing, umieścić coś jakby pokaz slajdów.


Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie materiału przy okazji jakiegoś zlotu. Jedna kamera, jeden operator.
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-27, 12:34   

Koleżanki i koledzy proponuje montaz ostateczny filmu po tym sezonie ( zima 2013/2014 idealna na montaz) Szajba - zdjęcia czy gotowe diaporamy mile widziane ( ok 5-6 sek na jedno zdjęcie)
Pracuje przeważnie na Final Cut Pro a na osi czasu w montazu HD mogę dokleić inne materiały cyfrowe np DV :) czy filmiki 720p , etc Dla upartych zawsze można wypalić obok płyty BD płyte DVD :)
ostatecznie vhs tez wkleję do filmu ale pamiętajmy ,ze nasze TV sa stworzone do ogladania sygnałów HD :) )
proszę o uwagi i propozycje :) ) pozdrawiam Tomek
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-02-27, 13:08   

Szajba napisał/a:
Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie materiału przy okazji jakiegoś zlotu. Jedna kamera, jeden operator.

wiesz? to wypacza pomysł pokazania różnorodnego spojrzenia na pływanie kanu, bo w końcu każdy z nas ma w tym swoim pływaniu coś indywidualnego. Tutaj odniesieniem jest raczej "This is Canoe" a nie zrobienie relacji video ze zlotu :)

Tomekzlasu napisał/a:
Dla upartych zawsze można wypalić obok płyty BD płyte DVD :)

ja nie jestem uparty - ja nie mam BD i takowy mi się nie zapowiada :P
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-27, 22:35   

Myszoor napisał/a:
Szajba napisał/a:
Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie materiału przy okazji jakiegoś zlotu. Jedna kamera, jeden operator.

wiesz? to wypacza pomysł pokazania różnorodnego spojrzenia na pływanie kanu, bo w końcu każdy z nas ma w tym swoim pływaniu coś indywidualnego. Tutaj odniesieniem jest raczej "This is Canoe" a nie zrobienie relacji video ze zlotu :)

Tomekzlasu napisał/a:
Dla upartych zawsze można wypalić obok płyty BD płyte DVD :)

ja nie jestem uparty - ja nie mam BD i takowy mi się nie zapowiada :P


w kwestii rozdzielczości nie upieram sie ale technika tak wali do przodu,że już sa w ofercie kamery amatorskie pracujące w nowych formatach 2k i 4k tzn rozdzielczość ponad 4000 na 2000 i więcej. Ale myślę ,że format hd na tyle sie upowszechni ,że zakup blu raya bedzie oscylował w okolicach 100zl:)a i przesył danych musi ruszyć z kopyta .Pewnie tylko w dużych miastach, bo ja mieszkam 27 km od Pozania a tepsa,orange proponuje mi 500 kilo

a jak ktoś ma pomysł na reprtaz filmowy;fotograficzny ze zlotu czemu nie :)
mam nadzieje ,że ktoś też wpadnie na pomysł i podrzuci nam materiał z malowniczych zakątków polskich i nie tylko polskich .rzek

pozdrawiam :)
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-02-28, 08:48   

Tomekzlasu napisał/a:
w kwestii rozdzielczości nie upieram sie ale technika tak wali do przodu,że już sa w ofercie kamery amatorskie pracujące w nowych formatach 2k i 4k tzn rozdzielczość ponad 4000 na 2000 i więcej.

Tomek - zapytam przekornie ;) Po co mi to? Bo technika na to pozwala to mam kupić nową zabawkę? Technika idzie do przodu bo stanie w miejscu oznacza spadek sprzedaży w dłuższym terminie a firmy tak nie przeżyją. Ja w domu nawet telewizji nie mam, więc znajdź inny argument a pewnie dam się przekonać :D

Tomekzlasu napisał/a:
Ale myślę ,że format hd na tyle sie upowszechni ,że zakup blu raya bedzie oscylował w okolicach 100zl:)

Znów z przekory: mam sobie kupić BD żeby oglądać w HD Polski Kanuing? ;) To na pewno dobry pomysł na wydanie stówy?

Pomyśl może o tym by to jednak było DVD, a extra wygeneruj _plik_ HD. Koszty tłoczenia nagrania będą na pewno niższe a miłośnicy HD zadowoleni :)

Tomekzlasu napisał/a:
mam nadzieje ,że ktoś też wpadnie na pomysł i podrzuci nam materiał z malowniczych zakątków polskich i nie tylko polskich .rzek

w jakim sensie ten materiał? w sensie przyrodniczy - bez pływania?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-28, 11:32   

o matko ! jak Ty sie droczysz :(
oczywiście ,że w tle rzeki mają być łodzie motorowe najlepiej ścigacze :)
ps
zawsze ktos umieści film w necie i po kłopocie :)
pozdrawiam
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-28, 20:17   

Moim zdaniem montaż w HD w niczym nie przeszkodzi. Oczywiście, że gotowy film więcej będzie ważył od DVD ale idąc Myszoorowskim tokiem możemy ogladać w YT`owskim 240p i też będzie widać co się dzieje ale wtedy "smaczki" umkną. Zobaczymy jaki długi film wyjdzie i wtedy możemy się martwić jak go kompresować. Ja jestem za materiałem "jak się komu uda", a montażem w HD, skoro są takie możliwości.
_________________
trzeba spływać
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-01, 22:14   

i o to chodzi :) chętni podeślą materiał na miarę swoich możliwości, a resztą, by wyszło jak trzeba zajmiemy sie z Radkiem i ewent, z innymi osobami chętnymi do pomocy. Mamy sezon przed sobą by pokazać swoje pasje w wersji foto- wideo .Do pracy rodacy :)
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-03-02, 10:08   

Propozycja ???

Film kręcony przy okazji jesiennego zlotu. Zasadniczy wątek kręcony jedną kamerą i przez jednego operatora w konwencji spotkania kanuistów na zlocie, wieczorem - przy ognisku.
W formie retrospekcji z minionego sezonu, wplecione materiały własne w postaci filmów i zdjęć.
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
cano(n)ick


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 156
Wysłany: 2013-03-02, 22:55   

Szajba!

Jesienne spotkanie jest raczej kameralne.
Mało uczestników.
To już bardziej zlot kanu pod koniec sierpnia. Wtedy nas więcej.

Szajba zmobilizował mnie do pokazania filmu z jesiennego spotkania kanu w 2012 na Jeziorze Omulew.
Film jest tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=Gaiot1MXMAY
 
 
cano(n)ick


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 156
Wysłany: 2013-05-01, 21:48   

dzisiaj dodałem film z przedednia XII Zlotu Kanu, z ćwiczeń T-Rescue... i nie tylko
http://youtu.be/R5uw7TETMos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group