forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Coś co sklei piankę z której wykonana jest izolacja pod pane
Autor Wiadomość
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-03-02, 20:06   

ten w sprayu jest bardzo elastyczny bo kiedyś kleiłem jakąś tkaninę i dawało radę
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2013-03-03, 21:11   

Owszem jak na klej poliuretanowy .
Myślę że bez próby się nie obejdzie .
Może niedługo się dowiemy co jest najlepsze to takiego klejenia .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-03, 22:31   

radekkanu napisał/a:
Piotrek, a może żywicą?

odpada, za sztywna spoina - tracę na elastyczności :(

ELTECH napisał/a:
Pierwsze pytanie - Czy materiały będziesz kleił w postaci warstw czy na styk.
Jeśli będziesz kleił w postaci warstw lub chociaż na zakładkę to proponuję kleje kontaktowe moment, butapren lub coś w tym rodzaju.

butapren odpada - niby trzyma ale w _delikatną_ reakcję z powierzchnią nie wchodzi - przetestowane wczoraj.

W kontekście tego:

ELTECH napisał/a:
Mozesz też próbować klei tapicerskich natryskowych ale tu niestety musisz sam poszukać bo wiem że są ale nie interesowałem się tym tematem. Ja osobiście poleciłbym do powierzcni STAPUT a do klejenia wąskich krawędzi jakiś kontakt typu MOMENT.

problem robi się inny. Raz miałem do czynienia z takim klejem to wspomnienie w połączeniu z testami z butaprenem sprawiło, że cała idea zaczęła się sypać. Chodzi o to, że te kleje ... śmierdzą, a ja bardzo by nie chciał by cokolwiek z tego co się ulotni przy schnięciu przedostało się do aparatu - na matrycę.

Amator napisał/a:
Istnieje klej neoprenowy do klejenia paneli pcv .
Produkuje toto firma Soudal i firma Tytan ,podobny konsystencją do butaprenu .
Klej w aerozolu to prawdopodobnie klej poliuretanowy też firmy Soudal ,trzymać będzie ale jest mniej elastyczny .

j.w. - zaczynam mieć wątpliwości co do obranej drogi. Alternatywy to:

- 8cm pianka meblarska i wycinanie w niej tego co mi potrzeba,
- karimata cięta na paski i klejona na styk.

Na dziś w ramach testów położenia kieszonek powstało to:



Docelowo ma z tego pozostać jednie układ otworów. Cała reszta tej idei w sensie użytych materiałów może być do totalnej wymiany.

Uprzedzając pytanie dlaczego nie korzystam z fabrycznej - ponacinanej - pianki. Bo struktura nacięć wyklucza takie jak na zdjęciu ułożenie sprzętu - nawet zakładając, że dam radę wyrwać jakieś schodki to pianka między aparatem a obiektywem nie ma szansy się nie urwać w czasie normalnego używania.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-03-03, 22:39   

Wiesz co - jeśli chcesz pokleić gąbkę do plastiku to staput w sprayu bedzie ok natomiast jako alternatywa możesz spróbować kupić komplet gąbek do systainerów FESTOOLA
Są one delikatnie ponacinane i możesz dowolnie wydłubać kształt
GĄBKA

A co do oparów z kleju to się nie przejmuj bo butapreny i tego typu kleje są na benzenie lub toluenie a są to dość szybko ulatniające się substancje.
Jako ciekawostkę powiem Ci że jeszcze kilkanaście lat temu maski tlenowe pilotów myśliwskich były wyklejane miękką irchą która to była klejona do gumowej maski na butapren.
Taka maska wędrowała do magazynu na miesiąc i potem była montowana w samolocie.
Klej spokojnie i daj klejowi wywietrzeć parę dni a bedziesz miał spokój
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
JUKA2000 

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 135
Skąd: znadwisły
Wysłany: 2013-03-04, 07:52   

Tapicer jakoś klei , więc może przez telefon ci jakiś podpowie lub na forum manta coś doradzą .
 
 
PANDA 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2013-03-24, 11:19   

Ostatnio musiałem skleić dwa płaty twardej gąbki. Tapicer posługiwał się czymś takim:

Efekt końcowy niesamowity :) Sklejona gąbka zachowuje się jakby była wycięta z jednego bloku. Podpytałem, koszt pojemnika 500 ml to ok 50-60 zł
_________________
byle dalej...
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-24, 11:26   

Krzysiek - dzięki za tipa ale przy tej cenie to ostateczność :\
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
PANDA 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2013-03-24, 11:57   

Tapicer wziął za sklejenie dwóch płatów gąbki 5 (pięć) złotych :) Może warto przygotować formatki i dać to do sklejenia komuś, kto dysponuje odpowiednimi środkami?
_________________
byle dalej...
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-03-24, 21:53   

To w sumie też jakieś wyjście a i pewność że nie będziesz musiał odkrywać ameryki.
Każdy fach ma swoje tajniki i taki tapicer wie kiedy, gdzi jak pociągnąć gdzie przyklepać i z jaką siłą
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group