forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Myszoor
2013-04-01, 09:33
Koszty
Autor Wiadomość
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-28, 22:22   

Na temat stylu życia nie będę dyskutował(co człowiek to inny i trzeba to uszanować) a co do ceny, to by propagować kanadyjkarstwo w naszym kraju to im niższa tym lepsza również te budowane metodą wood strip.
_________________
Piotr
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
  Wysłany: 2013-03-28, 22:35   

http://www.antiquengines.com/DBC_Literature.htm
Lodzie tego producenta nie wygladaja jak typowe lodzie robocze to raczej ekskluzywny towar z tamtych lat.
Znalazlem kanu z tamtych lat w cenie katologowej 20 $ :shock:
Strzalka - jednak przeplacilem :cry:
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-28, 23:23   

No cóż MARZENIA KOSZTUJĄ :wink:
_________________
Piotr
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-03-29, 07:37   

Piotrek, zawsze sie zastanawialem ile u ciebie wychodzi stawka za godzine? Odliczajac wszystkie koszty.
W tym roku minelo 10 lat od ukazania sie pierwszego artykulu W naszym kraju o budowaniu kanu metoda woodstrip w Magazynie Kajakowym Wioslo. Od tego roku nastapil spory wzrost drewnianych lodek na naszych wodach. :-D . Jak ten czas szybko mija.

Pozdrawiam swiatecznie
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-29, 07:57   

Cytat:
(co człowiek to inny i trzeba to uszanować)
czasem trudno...
...jeśli wiecie co mam na myśli :mrgreen:
_________________
trzeba spływać
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-29, 08:21   

Budując 10 szt w miesiącu stawka jest bardzo dobra. :lol:
_________________
Piotr
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-03-29, 10:06   

Strzałka kiedy zrobiłeś pierwsze kanu? :grin:
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-29, 10:31   

Maj 1990 .Sklejkowe na podstawie starej dokumentacji polskiego projektanta, przykro mi nie pamiętam nazwiska.Ale jako jeden z pierwszych w Polsce propagował kanadyjki i nie tylko, poprzez ogólnodostępne plany, prostotę technologii i bardzo niskie koszty budowy.
_________________
Piotr
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-03-29, 19:10   

strzałka napisał/a:
Budując 10 szt w miesiącu stawka jest bardzo dobra.

Jestem pełen podziwu :D gratuluję. Miło się czyta o takich sukcesach.

Moje prace, pasjonata i hobbysty to wypadają dość skromnie przy takiej ilości. Jestem bardzo zadowolony i dumny ze swoich prac a szczególnie gdy uda mi się zbudować nową, zgrabną i kształtną łódeczkę. Wiem ile pracy i czasu trzeba włożyć w powstanie tych łódeczek. Szanuję taką pracę u innych i cieszę się razem z innymi z ich szczerego sukcesu.

Fajnie, że w roku 90 ubiegłego wieku, zbudował Pan swoje pierwsze sklejkowe kanu. Kawał czasu. Przypomniało mi to, jak na początku lat 80 po cichu matce wynosiłem bawełniane prześcieradło by móc położyć pierwszy laminat na drewnianej Omedze z kumplami. Załogi mieliśmy 4-ro osobowe i każdy musiał jedne prześcieradło załatwić. :D Wytrzymał ten laminat zazwyczaj dwa sezony. Dopiero w połowie lat osiemdziesiątych ojciec mój załatwił nam do klubu prawdziwą tkaninę szklaną i te laminaty przetrwały dużo więcej. Takie to były czasy, że jak człowiek chciał pływać to musiał przepracować sporo godzin w klubie przy łódkach. Idąc tropem sentymentalnych wspomnień odszukałem swoją starą książeczkę żeglarska i aż miło było zerknąć na daty zdobytych uprawnień, pierwszy wpis żeglarz jachtowy z 1983 roku - 30 lat minie w tym roku, to taka mała rocznica. Cztery lata później sternik jachtowy. Robię się chyba trochę sentymentalny, zbliżające święta pewnie tak wpływają.

Nie daje mi tylko spokoju ta ilość, takie drążenie tematu przez belfra. Dopytać i postarać się postawić wyższą ocenę. ;)
Czy jako budowniczy takiej ilości łódek, może Pan zaprezentować swoje ostatnie łódeczki? Mamy koniec marca, to tak skromnie, choć te ostatnie 20 sztuk. Logiczne wydaje się, posiadanie portfolio wykonanych prac. Takie czasy że robiona jest dokumentacja fotograficzna swoich wyrobów w celu przyciągnięcia, zainteresowania przyszłych klientów.i Chętnie się z nią na forum zapoznamy. Proszę o uchylenie choć trochę rąbka tajemnicy.

Założony został ostatnio na forum bardzo fajny wątek "Na każdą okazję", pokazana jest tam praca ostatnich dwóch miesięcy - kanu, kajak i łódka. Są też zdjęcia z warsztatu i widać tylko dwie ławy.
Nie wiem w jakim to tempie trzeba robić, ale z mojego skromnego doświadczenia wychodzi mi, że tak co 3-4 dni musi być zdejmowane kanu z ławy by zachować taką miesięczną ilość. Wychodzi na klejenie 1 dzień, szlifowanie i laminowanie 2 dni.
Naprawdę jestem pełen podziwu dla takiego tempa pracy.

Pozdrawiam świątecznie
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-29, 19:40   

No skoro zostałem wywołany.
Gabrielu mej skromnej osobie i pracy jaką wykonuje reklama na Naszym Forum nie jest potrzebna nigdy o nią nie zabiegałem.Najlepszą reklamą są zadowoleni armatorzy, w stopce swoich postów nie umieszczam adresu strony, nie wysyłam na wszystkie ma wszystkie możliwe fora dotyczące rekreacji na wodzie zdjęć swych prac.Nie staram się na siłę udowodnić że wiem wszystko na temat budowy łodzi.Moja wiedza w tej materii nie opiera się na Wikipedii a na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w pracy którą wykonuję.Nie korzystam z pracy innych kopiując w nieskończoność cudzą dokumentację projekty robię sam.Lubie to co robię i cieszy minie jak z mojej pracy cieszą się inni(zadowoleni ludzie którzy bawią się, i wypoczywają na budowanych przez moją skromną osobę łódkach.
Dlatego jeszcze raz mówię BUDUJCIE KANADYJKI nie ma przy tej pracy żadnych czarów wystarczą dwie ręce (jedna prawa druga lewa) i odrobina myślenia.Jak ktoś będzie chciał zawsze pomogę z czego wielu już skorzystało budując swoje łódki zawsze nieodpłatnie.Przestańcie się zajmować pierdołami między innymi do kolegi Radka moją roboczo godziną.Na każdą okazję są to moje prywatne łódki z których będę korzystał w tym sezonie(Na koniec sezonu będą do sprzedania-reklama) , a będzie jeszcze jedna 4 metrowa łódka wędkarska z 15 konnym silnikiem.A co do warsztatu to zapraszam do siebie bo mam dwa chętnie oprowadzę. W czas potrzebny do zbudowania kanadyjki doskonale trafiłeś.W twoich postach kolego Radku znajduje wiele manier"belfra" jak to napisałeś choć by taka że ostatnie słowo zawsze musi należeć do ciebie


SEZON ZA PASEM

Z KANADYJKARSKI POZDROWIENIEM POŁAMANIA PAGAJA W NOWYM SEZONIE
I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Piotr Strzałkowski
_________________
Piotr
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-03-29, 22:36   

Strzałka -nie napisałem ani słowa, że sam się reklamujesz.
Robi to kolega z Szwimmwannen.
Twoje posty nie były nigdy wymądrzalskie i nigdy się nie wychylasz.
Nie ma potrzeby pisać kto jest a kto nie jest debeściakiem,
wszyscy widzimy kto co i jak pisze.
Jeśli nie ma przegięcia lepiej pominąć to milczeniem albo pisać na pw.
Każde forum ma swoje trole, nie potrzeba pisać kto u nas już jest nr 1 :mrgreen:
Lepiej żeby ta liczba się nie powiększała...
_________________
www.mydlanachata.pl - mydła ręcznie robione
www.humel.pl - inny blog o zdrowiu.
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-30, 07:00   

I tak :wink: trzymać.
_________________
Piotr
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-30, 10:55   

Piotrek,
strzałka napisał/a:
... w stopce swoich postów nie umieszczam adresu strony,

jak za przeproszeniem "olewasz" Google, PR, SEO i cały ten cyrk to świetnie :) Pogratulować pozycji na rynku. Serio.

strzałka napisał/a:
nie wysyłam na wszystkie ma wszystkie możliwe fora dotyczące rekreacji na wodzie zdjęć swych prac.

Do kogo "pijesz"? Daj z 10 linków jak to takie nagminne ;)

strzałka napisał/a:
Nie staram się na siłę udowodnić że wiem wszystko na temat budowy łodzi.

Do kogo to? Do Radka?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
  
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-30, 11:15   

Zakończyłem już dyskusje w tym temacie.
_________________
Piotr
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-30, 11:16   

strzałka napisał/a:
Zakończyłem już dyskusje w tym temacie.

Szkoda :|

Serio.

strzałka napisał/a:
Jak ktoś będzie chciał zawsze pomogę z czego wielu już skorzystało budując swoje łódki zawsze nieodpłatnie.

Jesteś na forum od roku - postów za ten czas 21 - wybacz ale jakoś się ta teza nie broni ;) Najlepszą robotę w tym temacie niezmiennie robią Radek i Malutki - takie są fakty.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group