forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Elektryka , elekrtonika na pokładzie
Autor Wiadomość
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-02-27, 13:35   

Proszę bardzo - poprawiłem się

link

Teraz powinno zadziałać
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-27, 15:49   

Teraz link działa ale ten sposób ładowania mnie nie przekonuje.
_________________
trzeba spływać
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-02-27, 18:13   

Podaje jako ciekawostke; Fotowoltaiczna folia na wyświetlacz podładuje baterię telefonu Wysips, nowo powstała firma z Francji, opracowała folię fotowoltaiczną kosztującą jedynie 1 euro, która zintegrowana w wyświetlaczu telefonu komórkowego, podładuje jego baterię. Technologia ta została zaprezentowana podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie spotkała się z zainteresowaniem producentów telefonów. Inwestorzy mają nadzieję, że pierwsze wyposażone w nią urządzenia pojawią się jeszcze przed końcem tego roku.

Dyrektor Wysips, Ludovic Deblois, demonstrował podczas MWC prototyp smartfona z opracowaną przez jego firmę folią, świecąc nań latarką, co powodowało pokazanie na wyświetlaczu ikony ładowania baterii. Według niego, 10 minut na słońcu wystarczy, aby zgromadzić energię pozwalającą na 2 minuty rozmowy. Dla pełnego naładowania potrzeba jednak aż sześciu godzin, dlatego Deblois otwarcie przyznaje, że nie jest to rozwiązanie, które zastąpi zwykłe ładowarki, a jedynie przyda się w sytuacjach awaryjnych.

W miejscowości Aix-en-Provence jest już przygotowana linia produkcyjna o pojemności 8 mln sztuk folii, lecz Wysips zamierza także licencjonować swoją technologię wytwórcom telefonów, aby ci integrowali ją w swoich produktach.

Francuska fabryka nie ograniczy się jedynie do telefonów - będą tam również powstawać folie do zegarków i innych urządzeń elektronicznych. obrazek
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-02-27, 20:05   

Jeszcze parę lat i tę technologię rozbudują że bateria będzie trzymać miesiącami
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-02-27, 20:45   

ale puki co jakoś sobie radzą choćby Koncern Boeing -W styczniu w dwóch japońskich Dreamlinerach zapaliły się akumulatory litowo-jonowe. Po tych incydentach samoloty te zostały uziemione. W piątek Boeing przedstawił Federalnemu Urzędowi Lotnictwa propozycję rozwiązań, które mają zminimalizować ryzyko kolejnych pożarów. Obejmują one oddalenie od siebie poszczególnych ogniw, wzmocnienie izolacji, zamknięcie akumulatora w metalowej skrzyni ze stali nierdzewnej z rurą, która w razie pożaru wyprowadzi dym na zewnątrz samolotu. :idea: :twisted: iście szatanskie rozwiązanie :lol:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-02-27, 21:11   

kombinują
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-04-25, 20:50   

Jak już pisałem akumulatory z mojego zestawu dożywają swoich dni. Udałem się dziś na poszukiwanie ZASTĘPCZYCH żródeł zasilania 12V podaje jako ciekawostke wbudowana pamięć w akumulatory do wkrętarek która po zaprogramowanej liczbie ładowań wyłącza akumulator i szlus :evil: Na moje pytanie jaka ładowarka do ładowania aku żelowych fachowiec odpowiedział że tylko przeznaczona do ich ładowania :idea: ale powiedziałem że ludzie ładuja prostownikami samochodowymi :?: Ładują odpowiedział to popaprańcy :neutral: Drogą wymiany wybrałem wykonany przez niego zestaw ogniw do zasilania przenośnego CB radia miernik jest mój kupiłem go gdy miałem 16 lat :idea: :!:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2013-04-25, 21:05   

łoMatkoBoskoiCórkoJezusickuDrogiNazareński
jak sobie to wszystko poczytałem ,to od razu mam przed oczyma jednego z moich kolegów ,co to nie jeżdżą pod namiot,bo .... ni ma kibla

ja jestem bardzo daleki od stwierdzenia,że fascynaci spływów czymkolwiek muszą zabierać ze sobą pełen zestaw do golenia i depilacji ,, należy jednak wziąć pod uwagę fakt , że Polska nie jest fragmentem Syberii :mrgreen:
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-25, 22:07   

Cytat:
ale powiedziałem że ludzie ładuja prostownikami samochodowymi :?: Ładują odpowiedział to popaprańcy :neutral:

Jakoś za popaprańca się nie uważam a ładuję małym (bo nie daje dużego prądu) prostownikiem samochodowym. Z ciekawości pomierzę przy następnym ładowaniu. Uważam, że tak czy siak co 3-4 lata żelówkę trzeba zmienić. Moje oba żyją już 3 lata mimo ładowania w/w prostowniczkiem.

Jak chce się bardzo ładnie ładować to wystarczy przestrzegać paru zasad:
- Ładować prądem 0,1-0,3 C (C to pojemność akumulatora. Dla 12V 7Ah prąd ładowania to 0,7 - 2,1A )
- Końcowe napięcie na akumulatorach 12V powinno zawierać się granicach 13,5 - 13,8V
- Nie przegrzewać akumulatora
- nie rozładowywać do końca
źródło: tutaj
W praktyce jak lampa żółknie, pompa zwalnia - rozłączyć.
_________________
trzeba spływać
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-05-08, 20:19   

drawa znowu kręci. :mrgreen: Jeżeli w kablu USB brak koloru czarnego ani chybi jest zastąpiony białym TO KABEL minus. Połaczyłem dziś kabel USB z kablem od ładowarki telefonu. Wyszło tego coś ze dwa metry. Będzie jak znalazł do połączenia telefonu z kołem wodnym lub turbiną wiatrową :razz: Pozostaje mi tylko rozładować komórke posadzić marynarza do kręcenia i wykonać pierwsze połączenie telefoniczne. Obiecuje zadwonić do pierwszej osoby która przyśle mi swój numer telefonu :idea: :!:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-05-08, 21:00   

dawaj do mnie 790-629-210 :mrgreen:
Chętnie z Tobą pogadam zwłaszcza że to Ty płacisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-06-14, 13:53   

ELTECH zadwonie do Cebie kiedy będziesz płynał Wisła[ a kiedy to będzie?] Dziś próbowałe troche kręcić ,komórka pokazuje ze jest ładowna ale po krótkim czasie zaczeła wydawać z siebie jakieś piski zaprzestałem kręcenia. Jeżeli będe krecił to tylko tak Korbka naładuje akumulator a dalej jest opisne w innym temacie. Sprawna bateria w telefonie i pokazany akumulator wystarczą na dwa tygodnie czuwania telefonu i robienia zdjęć- a tak daleko w czasie się nie wybieram :wink:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-06-16, 22:08   

Ponieważ życie mi pokrzyżowało plany to najprawdopodobniej zacznę spływ od Warszawy i zrobię tylko pół trasy a więc od 10 lipca możesz dzwonić
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-06-17, 20:58   

Wyjaśniłem sprawe pisków- to wina długiego kabla. Skoro komórka ładuje sie z akumulatora prądem stałym około 4 volt to równie dobrze może się ładować z zestawu trzech bateri 1,5 V. Tak pomyślałem i zrobiłem próbe z trzema bateriami alkalicznymi LR 6 1,5 v. I nic telefon nie pokazał ładowania. Baterie były już słabe myśle - ja nie myśle ja działam . Mam przenośne radio zasilane trzy razy R-20. Zrobiłem próbe i działa ładuje :idea: Teraz tylko gniazdko USB zamocować w obudowie radia i jest zasilanie nawet nie awaryjne ale dodatkowe które starczy na długie wyprawy Tak też zrobiłem. Podsumowuiąc . Telefon komórkowy Samsung Avila ładuje sie bezposrednio z trzech bateri weglowych R- 20
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-06-18, 17:27   

Ciekawe na ile ładowań wystarczą te 3 baterie - jest jakiś sposób na policzenie pojemności - ilości pelnych doładowań :?: :?: :?:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group