forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polski Kanuing - nasz film
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-05-11, 06:56   

Wojtek, fajnie :) mam nadzieję że do jesieni będzie już zgromadzony materiał przez pozostałych forumowiczów.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-11, 13:09   

Czy ja sie myle że 720p to jest właśnie HD bo nie rozumiem juz nic z tego?
Jedni piszą że powyżej 720p to już sensu nie ma bo to waży a inni ze najlepiej będzie w HD a chyba HD ma właśnie 720p?
A ja mogę film zapodać 720p w 3D lub zestaw zdjęć w 3D do zrobienia pokazu slajdów w 3D ?
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-11, 13:18   

720p to jest HD ready a 1080p to Full HD. Jest to ilość pikseli w pionie. Na ekranach poniżej 40" praktycznie nie widać różnicy.
Dla mnie szczególnie w tym wypadku 3D - be :(
_________________
trzeba spływać
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-11, 13:52   

Ja nie pytam czy ktoś chce w 3D tylko czy się da- czy sie zmieści na płycie bo to zajmuje 2 razy tyle miejsca.
Zawsze jest możliwość ogladania materiału 3D w 2D jak kto woli.
Ale skoro wyraziłeś swój gust to chetnie nie podyskutuje ale chetnie dowiem się czemu 3D akurat przy tego typu materiałach filmowych wzbudza u Ciebie odruch wymiotny ? :shock:
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-11, 13:56   

Cytat:
a nie pytam czy ktoś chce w 3D tylko czy się da- czy sie zmieści na płycie bo to zajmuje 2 razy tyle miejsca.

Zależy jaki długi materiał i jak skompresowany oraz od tego jaka płyta.
_________________
trzeba spływać
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-11, 17:39   

Nie chodzi mi czy materiał zmieści sie na mojej płycie tylko ile miejsca jest przewidywane na głowę na plycie już docelowej?
Jakieś pewnie zalozenia są ile filmów mnie wiecej ma być na płycie.
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-11, 18:15   

SCHWIMMWANNEN,
Cytat:
Jakieś pewnie zalozenia są ile filmów mnie wiecej ma być na płycie

z tego co widzę w tym wątku to założenia są, że jeden. Ile materiału wyślesz tyle wyślesz a co z tego Tomekzlasu wykorzysta do filmu to już inna sprawa. Jak masz ochotę cokolwiek wysłać to lepiej w 720 niż niżej, a o wielkość plików się martw, to już zmartwienie Tomkazlasu i jego kompa :) Myślę, że jak będzie ekstra materiał w DV to też go wmontuje. Ja z poziomu mojej wiedzy już chyba więcej nie pomogę, o 3D pytaj naszego Montażystę. Tak czy siak myślę, że choć trochę ci pomogłem.
_________________
trzeba spływać
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-11, 18:38   

Trochę choć nie dowiedzialem się co Ci nie leży forma 3D akurat przy treści filmowych zwiazanych z plywaniem na kanu ?
Przecież tam jest tyle głębi że szkoda jej nie pokazać. :shock:
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-11, 19:26   

SCHWIMMWANNEN, jakoś generalnie jeszcze 3D do mnie nie przemawia, oglądane tego typu obrazy i projekcje wydają mi się sztuczne. Takie trochę na siłę. Jak japońskie pocztówki z 70 tych lat, dopatrujemy się głębi. Myślę, że trzeba jeszcze trochę poczekać na zadowalającą jakość obrazów 3D. Do tego formaty 3D wymagają do oglądania okularków różnego typu, bo i kolorami lub elektronika się różnią. Trzeba by mieć w zanadrzu cały komplet akcesoriów, a bez tego to tylko zez. Robiłem doświadczenia z fotografią 3D do oglądania zezem, i ta jak na dzień dzisiejszy chyba najbardziej mi odpowiada, ale odbiór wymaga treningu.
_________________
trzeba spływać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group