forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Myszoor
2013-05-23, 11:11
kanu a savoir-vivre
Autor Wiadomość
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-05, 21:33   

SCHWIMMWANNEN, dojechałeś do 12?
_________________
trzeba spływać
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-06, 10:48   

Hej Kuna :mrgreen:
ManaT, co z tym 12 :?:
Bardzo podoba mi się pomysł Malutkiego.
"Całość jest efektem pracy kilku forumowiczów" po cóż ta anonimowość :?:
Regulamin napisany, reguły ustalone. Może byście wpisali też reguły ustalania miejsc Zlotów i kto o tym decyduje :?:
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-08, 21:41   

Ewa -ManaT-owi chodziło o to z tą 12stką ze podpis na dole pod postem mialem dłuższy niż 2 linijki.
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2013-05-09, 16:58   

SCHWIMMWANNEN, może jeszcze nie wiesz ,że lubisz? :twisted: trzeba spróbować :cool:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-13, 21:18   

Marcin,
Malutki napisał/a:
Chodzi mi po głowie taki mechanizm: Jeśli jakiś wątek zdryfuje w nieprzyjemnym kierunku, użytkownicy mogą wysłać posta o ustalonej treści np."NN". Jeśli wątek zbierze ustaloną ilość "NN", to jest usuwany w całości i ślad po nim nie zostaje.

wiesz, mi się to podoba bo za przeproszeniem g***** zawinięte w worek to może i już nie śmierdzi ale nadal nie wygląda apetycznie, ale co powiesz tym, którzy uznają, że taki ruch to będzie cenzura / zamiatanie pod dywan? W każdym razie jak by co to dla mnie wystarczą 3-4 posty w danym wątku sugerujące takie "karczowanie".

PS
na dniach pozamiatam w tym wątku ...
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-14, 00:51   

Piotrek,
albo zapomniałeś napisać jedno "nie", albo nie całkiem rozumiem.

Trzymając się skatologii, chodzi by po tym g***** spuścić wodę.
Domyślam się rozterek moderatora na ile być ostry, ciąć już czy jeszcze nie. A tak jeden, drugi i następni użytkownicy wpisują "NN". Gdy jet ich dość ( nie wiem ile 5, 9) spuszczasz wodę. W ten sposób nie musisz być jedynym złym i jest mechanizm oczyszczania forum ze zbędnych treści.
Choć szczerze powiedziawszy jest to luźny pomysł i nie przemyślałem wszystkich jego implikacji.

Malutki

A może jednak rozumiem.
Jasne że cenzura, ale cenzurujemy się sami.
Takie forum to jakaś forma społeczności. Społeczność powinna być otwarta, ale musi też mieć mechanizmy samooczyszczania bo inaczej utonie w śmieciach. Zostawianie wszystkiego na karku Moda jest krokiem w kierunku autorytatywnej cenzury. Poza tym chyba od pewnej wielkości forum robi się mało skuteczne. Więc rozłóżmy cześć odpowiedzialności na wszystkich użytkowników.

Malutki
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-05-14, 04:17   

Malutki napisał/a:
Więc rozłóżmy cześć odpowiedzialności na wszystkich użytkowników.
:?: Na wszystkich nie :!: tylko na wybranych tych co mają powyżej 200 postów. I każdy z nich miałby do orzekania w całym roku tylko trzy żółte kartki jak je rozda wypada z gry :lol: Dalej dziewczęta i chłopcy nabijać posty :mrgreen:
Cytat:
Społeczność powinna być otwarta
brawo każdy ukarany ma prawo wiedzieć od kogo dostał kartke . Było by to coś w rodzaju ławy przysięgłych, tylko z s :?: kąd wziąć 12 sprawiedliwych :mrgreen: Myśle jeszcze nad czerwona kartką i :idea: :twisted: spojrzałem :wink: w lustro i zamyśliłem się :?:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2013-05-14, 13:39   

piszecie o rozłożeniu obowiązków moderatorskich, a ile osób zgłosiło się ostatnio na tą funkcje?
nie wiem, więc pytam, bo może całe grono a zły i nie dobry admin władzę zostawił tylko sobie, sobie, sobie....
_________________
"the question is who cares"
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-14, 17:45   

Schwimmwannen pisze na forum. To fakt. Wielu to denerwuje. To widać. A przecież można zaznaczyć sobie "ignoruj".
Jedno pytanie. Co w sytuacji gdy Moderator nie ma racji?
 
 
PANDA 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 40
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2013-05-14, 18:11   

Ewcia, moderator ma zawsze rację... ;) :)
_________________
byle dalej...
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-14, 18:26   

Krzysiu, lubię Twoje poczucie humoru :mrgreen:
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-05-14, 19:17   

ewa napisał/a:
zaznaczyć sobie "ignoruj"

Ano można, tylko jak ktoś wchodzi na forum z zewnątrz to już będzie zmuszony czytać to co chciałby zignorować :???:
Jestem za bezlitosnym spuszczaniem wody bo szczerze przyznam, że sam niekiedy daję się wciągnąć w bezsensowne pisanie. Z dedykacją dla DJ Miszmasza :mrgreen:
Myszoor! Śmiało ciągnij za sznurek! :lol:
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-05-14, 19:40   

gabriello napisał/a:
bo szczerze przyznam, że sam niekiedy daję się wciągnąć w bezsensowne pisanie.
pisz- pisz -czytamy Cie :razz: :mrgreen:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2013-05-14, 20:13   

Moim zdaniem nie chodzi o ignorowanie tematów,czy autorów ,

należy sobie zadać jedno fundamentalne pytanie ,a mianowicie ...

z jakiego powodu zarejestrowałam - ałem się na tym forum ?? :mrgreen:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-15, 21:05   

Malutki napisał/a:
... /ciach

A może jednak rozumiem.
Jasne że cenzura, ale cenzurujemy się sami.
Takie forum to jakaś forma społeczności. Społeczność powinna być otwarta, ale musi też mieć mechanizmy samooczyszczania bo inaczej utonie w śmieciach. Zostawianie wszystkiego na karku Moda jest krokiem w kierunku autorytatywnej cenzury. Poza tym chyba od pewnej wielkości forum robi się mało skuteczne. Więc rozłóżmy cześć odpowiedzialności na wszystkich użytkowników.

To nawet nie o rozkładanie odpowiedzialności idzie, ale o to bym ja czy Radek czy kiedyś dowolny inny mod w dowolnej części forum widział jakie są odczucia forumowiczów w przypadkach tematów, które zaszły za daleko :) Bo mieć przekonanie do pociągnięcia za spłuczkę to jedno, a mieć takie przekonanie i widzieć, że nie jest się w nim odosobnionym to drugie. Mi idzie o to drugie wyrażone w postaci prostego komunikatu: "wywal ten wątek albo przynajmniej wywal z niego śmieci" napisanego wprost w takim wątku przez 4-5 osób. Bo pomysł mi się niezmiennie podoba i chciałbym go wyłącznie poukładać tak by stał się formalnie punktem w regulaminie.

ewa napisał/a:
Jedno pytanie. Co w sytuacji gdy Moderator nie ma racji?

Wiesz? Problem jest taki, że kto by nie był modem to i tak zawsze znajdzie się ktoś kto jakąś decyzję uzna za złą / błędną ... taka już ludzka natura - będziesz z tym walczyć? A może masz patent na nieomylność? ;)

ewa napisał/a:
"Całość jest efektem pracy kilku forumowiczów" po cóż ta anonimowość :?:

a co Ci się w niej nie podoba?

Sylwek napisał/a:
Moim zdaniem nie chodzi o ignorowanie tematów,czy autorów ,

To zawsze jest proteza / mniejsze zło w jakiś sposób pozwalająca normalnie funkcjonować w danej społeczności bez popadania w frustrację albo wypinania się w ogóle na dane forum ...

Sylwek napisał/a:
należy sobie zadać jedno fundamentalne pytanie ,a mianowicie ...
z jakiego powodu zarejestrowałam - ałem się na tym forum ?? :mrgreen:

każdy ma swoje powody i każdy z tych powodów jest dobry by się tu czy gdziekolwiek sensownie udzielać i wnosić coś do danej społeczności, co nie zmienia faktu, że pewne typy osobowości lub sposoby wyrażania własnych przemyśleń mogą ludziskom wzajemnie działać na nerwy :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group