forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Majówkowy offtop organizacyjny
Autor Wiadomość
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-05-26, 12:41   

Matusz napisał/a:
Idąc tym tokiem myślenia, nie będzie można na forum zamieszczać opisów ze swojego prywatnego pływania. Trochę to bez sensu.
Dal mnie najcenniejsze na forum są właśnie opisy wypraw, szczególnie jeśli są okraszone zdjęciami.

Jasne, ja teź lubię takie rzeczy czytać, ale tu były tylko gołe fotki, zero opisu czy info dla kogoś.
Nie lepiej było dać link do galerii w sieci dla zainteresowanych?

A tak w ogóle to warto już odpuścić temat, bo chyba nie wart tylu komentarzy, ja przynajmniej pasuję :)
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Zirkau 
Zirkau

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2013-05-26, 17:55   

Darek napisał/a:

Nie wdając się w zbędne rozkminy, podzielam stanowisko Myszoora.
Tzn. to co pojawia się na forum powinno być otwarte przynajmniej dla uczestników forum albo nie pojawiać się wcale.


czyli relacji ze spływów Myszoora też nie powinno być? Bo co dla Ciebie za różnica z jakiego powodu jest zamknięte (organizator czy twoje mozliwości). Myszoor dawał znać, że organizuje i zaprasza chętnych na spływ na bialej wodzie?

Zamknijmy to forum, bo nie wolno ogólnie chwalić się własnymi wypadami, mogą byc tylko opisy tych które były zorganizowane pod hasłem zlot kanu.... 20xx ?

Moje opisy z Warty czy Brdy też Was bolą? Bo to też zamknięte spływy. Nie mam ochoty gdy płynę z rodziną ściągać sobie na głowę dodatkowego towarzystwa. Kiedy chcę to zapraszam, gdy chcę samemu to nie proszę. Czy to złe ?


O ile jeszcze rozumiem czystość forum kanuistycznego, więc ograniczanie pontonów czy innych łódek, tak nie rozumiem uwag do zamieszczanych opisów spływów kanadyjkami.

Czytając tego rodzaju spory, to przyznaję się, na forum zaczynam zaglądać z przyzwyczajenia a nie z radością. Zabijacie je takim postępowaniem. A z tego co wiem, coraz więcej osób tak robi.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-26, 21:04   

ewa napisał/a:
Darek, Gdyby organizator wiedział, że jesteś z Olsztyna, to pewnie by dał znać, bo sam tam mieszka. Tylko skąd miał to wiedzieć?

dostrzegasz w końcu "problem" :))) Albo coś robisz na boku i nie ma takich rozterek albo roisz coś oficjalnie i wtedy też nie ma takich rozterek - tyle że z zupełnie innych powodów :)

Matusz napisał/a:
Idąc tym tokiem myślenia, nie będzie można na forum zamieszczać opisów ze swojego prywatnego pływania. Trochę to bez sensu.

jakim niby? mój masz poniżej :)

Zirkau napisał/a:
czyli relacji ze spływów Myszoora też nie powinno być? Bo co dla Ciebie za różnica z jakiego powodu jest zamknięte (organizator czy twoje mozliwości).

Wiecie? Ja chyba faktycznie mam problem ze sobą samym, z głową i z własnym podejściem do takich tematów. Bo jak już pisałem jak pracuję na evencie który jest z założenia imprezą zamkniętą to jest oczywiste, że foty trafiają tylko i wyłącznie do uczestników - nie zobaczysz ich ani na moim blogu ani na fejsie czy czymkowiek w przypadku uczestników. To kwestia profesjonalizmu.

Jeszcze raz powtórzę - chodzi mi o KONSEKWENCJĘ: impreza zamknięta = koordynacja pocztą pantoflową a efekty podziwiają wyłącznie jej uczestnicy. Impreza OTWARTA = jest info przed a efekty po są ogólnie dostępne. Czy naprawdę takie trudne do załapania?

W tym przypadku mamy mix tych sytuacji a ja przez ten mix mam po prostu mieszane uczucia i z tego co widzę nie tylko ja. Naprawdę publikujcie sobie tu zdjęcia z czego tylko chcecie byle tyko miało to związek z kanu. Obiecuję, że jak następnym razem ktoś "po cichu" zorganizuje spotkanie na 30 łódek a "po" wklei tu z niego zdjęcia to ja nawet słowa nie wklepię w takim temacie, bo już zrozumiałem, że nie ma w takim podejściu do _zbiorowego_ pływania nic szczególnego / niezwykłego / dziwnego :)

Jeżeli natomiast kiedykolwiek będę chciał (tak jak na przykład niedawno Darek, albo w zeszłym roku Radek) zorganizować coś powyżej _2_ kanu to z pewnością o tym tu napiszę - podobnie jak to robiłem już wcześniej :)

Zirkau napisał/a:
Myszoor dawał znać, że organizuje i zaprasza chętnych na spływ na bialej wodzie?

Ja organizuję? Dzięki ale przeceniasz mnie :) Nie organizuję i nie zapraszam, bo za cienki w uszach na to jestem, za to zawsze chetnie przyłączę się do takiego pływania :) To raz. A jak pijesz do Armady to info wisiało na jej stronie od jakichś 10 m-cy a dodatkowo było o tym dużo na dwóch kluczowych dla tej społeczności forach ( www.CBoats.net i www.WildwasserBoard.de ). Impreza była i będzie całkowicie i totalnie otwarta - dla kajakarzy też. Podsumowując - każdy z "branży" miał dostęp do informacji o tym spotkaniu na długo przed nim, co zaskutkowało tym, że pływały dwie osoby z za oceanu :) Nikt nie robił nikomu problemu, nikt się z niczym nie tajniaczył. Przeciwnie - osobom, które w jakiś sposób "kręcą" tym spotkaniem zależy na jak największej frekwencji i w tym roku udało się, bo na tegorocznej Armadzie była rekordowa liczba łódek :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Zirkau 
Zirkau

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2013-05-27, 09:56   

Myszoor. Nie interesuje mnie jak doszło do pływania ( a jeśli już to na innym poziomie niż dział galeria). Po prostu czekam zwykle na opis jakiś spływów, nowych szlaków, wraz z odniesieniem się nie raz nie dwa do sprzetu, miejsc obozowych i oczywiście samej wody.

I nie widze powodu rozwlekać wątek jak doszło do tego plynięcia bez czyjegoś udzialu.
 
 
ManaT 


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-05-27, 11:28   

Matusz,
Cytat:
Idąc tym tokiem myślenia, nie będzie można na forum zamieszczać opisów ze swojego prywatnego pływania. Trochę to bez sensu.
Dal mnie najcenniejsze na forum są właśnie opisy wypraw, szczególnie jeśli są okraszone zdjęciami.

I moim zdaniem jest to bardzo bez sensu.

Zirkau,
Cytat:
Czytając tego rodzaju spory, to przyznaję się, na forum zaczynam zaglądać z przyzwyczajenia a nie z radością. Zabijacie je takim postępowaniem. A z tego co wiem, coraz więcej osób tak robi.

Też tak czuję. Z końcem lutego nerwowo zrobiło się tu na forum, mocno nerwowo. Jak tak dalej pójdzie to z forum zostanie dział "co czym pociąć i posklejać"

Myszoor,
Cytat:
Jeszcze raz powtórzę - chodzi mi o KONSEKWENCJĘ: impreza zamknięta = koordynacja pocztą pantoflową a efekty podziwiają wyłącznie jej uczestnicy. Impreza OTWARTA = jest info przed a efekty po są ogólnie dostępne. Czy naprawdę takie trudne do załapania?

Dla mnie trudne. Chętnie czytam opisy bez względu na to czy byłem zaproszony czy nie, czy spływ był prywatny czy dla wszystkich.
W środę robimy z przyjaciółmi 4 dniowy spływ rzeką, w 2 kanu i tylko w 2 bo jesteśmy zgranym zespołem i nie chce nam się nikogo ciągnąć za rączkę czy gonić w pocie czoła. Zdjęciami i opisem pewnie bym się podzielił ale wygląda na to, że nie powinienem. W tym wypadku może i lepiej dla rzeki bo przeurocza i pusta jeszcze, szkoda by ją "zdrawić".
_________________
trzeba spływać
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-27, 11:41   

ManaT napisał/a:
Zdjęciami i opisem pewnie bym się podzielił ale wygląda na to, że nie powinienem. W tym wypadku może i lepiej dla rzeki bo przeurocza i pusta jeszcze, szkoda by ją "zdrawić".

głupstwa wypisujesz :)

To co mi chodziło po głowie napisałem i wystarczy - wypisuję się ze śledzenia tego tematu.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-27, 21:04   

Myszoor,napisałeś: Nie organizuję i nie zapraszam, bo za cienki w uszach na to jestem, za to zawsze chetnie przyłączę się do takiego pływania :)
napisałeś też: nigdy nie byłem na żadnym forumowym zlocie, na tegorocznym też nie będę. W przyszłych latach też małe szanse.
To ja też czegoś nie rozumiem. Nie rozumiem też dlaczego jako Moderator zachowujesz się w sposób Moderatora niegodny? Regulaminu nie złamałam. Więc o co Ci chodzi? A może o kogo?
 
 
Gabriello 


Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-05-27, 21:26   

Chyba już wszystkie sugestie zostały przewałkowane drodzy.
Wróćmy do ciekawszych tematów a tego lepiej nie rozwijać w tym kierunku...

ps.
Dzisiaj zacząłem sklejać "żurawia" więc może tam się przeniesie część uwagi :mrgreen:
Myślę, że już jutro zamieszczę zdjęcia.
Peace, Houk, Hej :mrgreen:
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-27, 21:29   

gabriello, masz rację :grin:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-27, 22:32   

ewa napisał/a:
To ja też czegoś nie rozumiem. Nie rozumiem też dlaczego jako Moderator zachowujesz się w sposób Moderatora niegodny?

Co niby niegodnego Moderatora jest w tym, że prywatne wodne tegoż Moderatora preferencje nie obejmują pływania po akwenach płaskich? Co niby niegodnego jest w tym, że jeżeli jest okazja popływać na szybkich _górskich_ rzeczkach to tenże Moderator się na takie pływanie w miarę możliwości (czyli wypadkowej czasu i kasy) zawsze chętnie będzie łapać i przekładać je na dowolne inne okazje do moczenia wiosła?

Do czego teraz się przyczepisz? No dalej - śmiało :)) Niech ludziska dalej mają polewkę :))
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Radek 


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-05-28, 04:49   

Posty mocno odbiegają od tytułu wątku.
Piotrek, wydziel dyskusję i przenieś ją do Hyde Parku.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Zirkau 
Zirkau

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2013-05-28, 07:19   

Ewa, Myszoor - dajcie już na luz, bo zamiast wyciszyć to się wzajemnie nakręcacie. Lubić się nie musicie.

Myszoor - zachowaj się jak moderator - wykasuj te wszystkie wycieczkowe posty, zostaw tylko te kilka pierwszych merytorycznie związanych z samym spływem.
Wasze osobiste wycieczki są przykre i odbijają się na całym forum czkawką. Obcy nie muszą czytać tych pretensji. Funkcja moderatora trochę zobowiązuje, m.in. byc obiektywnym. Jest to trudne, bo wymaga to odcięcia się od prowadzenia dyskusji jak samemu by się chciało. Ale przecież za podobne teksty inni dostali by już ze dwie żółte kartki, ze nadmiernie offtopują.
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2013-05-28, 07:40   

Zirkau, masz rację.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-05-28, 12:39   

Zirkau napisał/a:
Myszoor - zachowaj się jak moderator - wykasuj te wszystkie wycieczkowe posty, zostaw tylko te kilka pierwszych merytorycznie związanych z samym spływem.

piszesz i masz ...
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-05-28, 18:04   

ewa napisał/a:

Organizacja takich wypraw wiąże się (przynajmniej dla mnie) z wzięciem odpowiedzialności za uczestników.
Tu miało być spokojnie. .


To dlatego nikt mnie nie zparosił :cry: :?:
A łyknął bym walerianki i przyjechał :cool:
Spoko nie obraziłem się :mrgreen:
Ja w czwartek na Pilicy też mam wodowanie i Was nie zapraszam a będzie: Moja Żona, Strzałka z Małżonką, Młody Strzałka z Niewiastą, Peruwiańska Hostessa z Żoną, Andrzej Zając z BTK Spływanie, Witek Raj Pediatra i czasem mój Psychiatra :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group