forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ładowanie i przewożenie naszych łódek na dachu samochodu
Autor Wiadomość
mawlakowski 


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: gmina Pilchowice
Wysłany: 2013-06-07, 23:18   ładowanie i przewożenie naszych łódek na dachu samochodu

Zastanawiałem się nad utworzeniem nowego wątku, ale do żadnego istniejącego, temat załadunku, ciężkiego czasem, kanu na bagażnik samochodu w jedną osobę, nie pasował.
Po modyfikacji mój PODRÓŻNIK zrobił sie ciut ciższy a moje L4-L5 (odcinek kręgosłupa) nie lubią ciężkich podnoszeń. Tak więc zrodził się problem załadunku łódeczki (wraz z całym wyposażeniem dodatkowym na pokładzie) na dach samochodu samodzielnie.
Wyskakuję często sam na jednodniowe pływania i nie mogę uzależniać się od pomocy.
Szperałem po Youtubie, czasopismach i sam kombinowałem co z tym fantem zrobić, aż w końcu wykombinowałem boczną windę napędzaną wyciagarka korbową.
Dziś uruchomiłem prototyp i ....zadziałał skubany !
Mam zamiar, po dopracowaniu szczegółów, zastosować wyciagarkę elektryczna 12V. Chodzi głównie o to, że będę obsługiwał proces wyciagania od strony łódki i reagował, gdy zajdzie potrzeba. Teraz winda jest po drugiej stronie auta i to trochę stresuje.
A tu jest z dzisieszej próbyfilmik
Jeśli macie własne pomysły i rozwiązania funkcjonujące (jednoosobowe oczywiście!!), to podzielcie się nimi.
_________________
mawlakowski
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-06-08, 04:05   

Sprytne . Czy łódke nad wodą zdejmujesz w odwrotny sposób ?
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
mawlakowski 


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: gmina Pilchowice
Wysłany: 2013-06-08, 06:49   

Zdejmowanie może być na dwa sposoby. Windą w kolejności odwrotnej lub po rolce, jak do tej pory, wzdłuż auta w kierunku tyłu. To zależy od "załadunku" łódki (pływaki, napędy, bom z żaglem). Na wypady jednodniowe samotne nie zabieram wszystkiego i zjazd po rolce jest szybszy i nie obciążający.
Elementy windy będą przewożone na dachu w futerale wykonanym z odcinka plastikowej rury.

Na filmiku dziób jest w kierunku tyłu samochodu a to tylko latego, że nie chciało mi się już manewrować autem.
_________________
mawlakowski
 
 
mawlakowski 


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: gmina Pilchowice
Wysłany: 2013-06-08, 08:39   

...znalazłem równie ciekawe rozwiazanie "boat-loader'a" z wykorzystaniem haka holowniczego w samochodzie. Obydwa auta posiadają hak, więc popróbuje z tym rozwiazaniem
_________________
mawlakowski
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-06-09, 18:15   

Jest to mało eleganckie rozwiązanie i nie pokazana jest jego skuteczności :evil: A swoja droga myślałem że w temacie haka holowniczego po tym jak za wielka woda mocuja tam sedesy nic nie zaskoczy :wink: a tu prosze :idea:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
mawlakowski 


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: gmina Pilchowice
Wysłany: 2013-06-10, 08:12   

ten dźwig na hak, to pomysł zaczerpniety z małych dźwigów wykorzystywanaych w pickupach (do obejrzenia na YT). Też byłem ciekaw, jak sie sprawdza, zwłaszcza, że to drewniane listwy, a problem dotyczy ciężkich łódek. Lekie, jak puste kanu, wrzuca się jak piłkę do kosza i nie potrzeba żadnych urządzeń.
_________________
mawlakowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group