forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Logo miłośników kanu
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2010-11-10, 10:51   

Thialf przysłał mi aktualny projekt logo w formie naklejki i wygląda ono tak:



jak tak sobie patrzę na nie to mam dwa spostrzeżenia:
- jak by się tego więcej robiło to przydałby się komplet lustrzany
- jak jest ciemniej to logo na ciemnej powierzchni traci na czytelności, więc może dodanie lekkiego obrysu poprawiło by tę kwestię

jak to widzicie?

PS
mam kilka naklejek do przekazania ;) - chętnych proszę o kontakt na PRV.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
JUKA2000 

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 135
Skąd: znadwisły
Wysłany: 2010-11-10, 11:25   

Myszoor napisał/a:
jak by się tego więcej robiło to przydałby się komplet lustrzany

Zdecydowanie potrzebne lustrzane odbicie, w tej chwili dla osoby nie znającej tematu ,znaczek wygląda tak jakby na haczyk złapał się jakiś robak.
Mam pytanie. Co oznacza zimorodek?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2010-11-10, 11:53   

Zimorodek, jest pomysłem Andrzeja Sałaciaka.
Prawda jest taka, że 10 lat wstecz, Andrzej pływając przed zlotem miał za towarzysza zimorodka. W zasadzie to prowadził go lecąc przed jego kanu.

Andrzej zaproponował, by logo składało się z zimorodka i kanu - tak zostało.
Kawał czasu już minęło od tego zdarzenia.

Pozdrawiam Radek
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2010-11-10, 12:38   

JUKA 2000 napisał/a:
Zdecydowanie potrzebne lustrzane odbicie, w tej chwili dla osoby nie znającej tematu ,znaczek wygląda tak jakby na haczyk złapał się jakiś robak.

sorki bo pewnie tego nie widać - to zdjęcie rufy - na dziobie są już dwie inne (firmowe) naklejki :P

BTW
Co sądzicie o dodaniu gdzieś pod logo małego tekstu "kanu.pl" ??
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
IrekM 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 13
Skąd: Lubomierz
Wysłany: 2010-11-10, 15:17   

Oprócz tego przydałaby się biała wersja na ciemne tło, tok jak w nagłówku forum. A napis bardziej na koszulkę czy bluzę.
 
 
Adam, 

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 66
Skąd: kaszuby i kociewie
Wysłany: 2010-11-10, 15:35   

pomysł Myszoora z jasnym obrysem to dobry pomysł, powinien się sprawdzić na ciemnym tle. Zdecydowanie bez napisu, ja uważam że logo powinno być znakiem rozpoznawalnym dla Nas, z napisem bardziej będzie traktowane jako reklama, a koszulki z napisem to fajny pomysł.
 
 
JUKA2000 

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 135
Skąd: znadwisły
Wysłany: 2010-11-10, 15:53   

Moim zdaniem napis może być
.
Adamraf napisał/a:
z napisem bardziej będzie traktowane jako reklama

Chyba bardziej chodzi o propagowanie a nie o reklamę.Ja znajomość z kanu zacząłem od przypadkowego znalezienia forum. Jak na razie nasze forum jest nieco martwe .Warto aby grono forumerów było liczniejsze . Dlatego warto je reklamować , chyba nikt na tym nie będzie zarabiał.
 
 
Ivanhus 


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 23
Skąd: Wwa/HH
Wysłany: 2010-11-10, 19:54   

Wiedziałem kilka tygodni temu o Tym pomyśle i powiem (swoim skromnym zdaniem), że zimorodek ze stewą kanu wygląda bardzo ciekawie i intrygująco. Jeżeli mogę się wyrazić w tej kwestii to ze strony art. jest bardzo ok. I, rzeczywiście, lustrzane odbicie byłoby wskazane (oczywiście wg mnie), co nie znaczy, że uzurpuję sobie prawo do "mania racji". Natomiast co do obrysu to myślę, że można spróbować z innym kolorem tzn zależnie od tła wypadałoby dopasować indywidualnie kolor i odcień - kolor nadwozia, kanu czy też koszulki. Mając pena ze sobą i ploter na podorędziu, na pewno można dopasować odpowiednią folię. I dodawanie napisów wychodzi już poza ideę samego logo. A skoro ma to być naszym Hobby to i logo niech będzie czytelne tylko dla nas. Jeszcze raz podkreślam, że to tylko moja sugestia (jeżeli mogę sugerować).
_________________
Fifan
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2010-11-10, 21:23   

JUKA 2000 napisał/a:
Ja znajomość z kanu zacząłem od przypadkowego znalezienia forum. Jak na razie nasze forum jest nieco martwe .Warto aby grono forumerów było liczniejsze .

to co przychodzi mi do głowy to to by ew. tekst umieścić tak by ktoś kto nie chce go mieć na burcie mógł go sobie wyciąć z naklejki przed jej przyklejeniem i już ;) Jak znajdę chwilę to wystawię ze dwa pomysły na to jak to może wyglądać ;)

JUKA 2000 napisał/a:
Dlatego warto je reklamować , chyba nikt na tym nie będzie zarabiał.

Andrzej "sponsoruje" domenę, ja serwer na WWW i forum, najwięcej pracy było przy przeniesieniu treści ze starej WWW bo samą przenoskę forum też "sponsorował" Andrzej. I myślę że żaden z nas nie robi tego dla kasy :D

PS
opcja logo w dwóch kolorach faktycznie chyba załatwia temat czytelności bez bawienia się w obrys
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Ivanhus 


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 23
Skąd: Wwa/HH
Wysłany: 2010-11-10, 21:56   

I ja tak myślę, że robimy to (a w zasadzie bawimy się tym) dla przyjemności. Myślę, że można rozpowszechniać naklejki lub też sam wzór z tekstem (jeżeli już tak) a ten kto nie chce "literek" to sobie je "wytnie" z całości. Jasne, że tak byłoby najlepiej! Chyba? Brawo za pomysł. Jestem za a nawet i ...
_________________
Fifan
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-03-30, 19:47   

Witam

Od listopada zeszłego roku, nie zauważyłem żadnych ruchów w tym temacie. Dla tego też pozwoliłem sobie na małą korekcję ostatniej pracy przy logo. Korekta raczej kosmetyczna w porównaniu do poprzedniej, spowodowana małą ilością czasu wolnego w pracy.
Zmiany polegają na powiększeniu loga do 300 mm długości, wcześniej miał około 200 mmm lub dwustu z kawałkiem, nie pamiętam. Poprawieniu górnej krawędzi główki zimorodka, została zaokrąglona, wcześniej była przycięta poziomą kreską. Końce ogona oraz kanu zmieniły delikatnie wygląd. Doszło lustrzane odbicie całości.
Przyznam szczerze, że wciąż mi coś tu nie leży ale nie potrafię znaleźć co takiego. Na razie będzie chyba tak jak jest.




Pomysł z drugim kolorem, jasnym, by logo odróżniało się od ciemnego tła jest nawet fajny, ale rodzi się pytanie jaki to ma być kolor? Najlepszy byłby biały, ale takiego to raczej nie wydrukuję. Można za laminować po prostu białą folię i zaznaczyć czarną cienką linią zarysy albo przed za laminowaniem wyciąć w białej foli kształt, usunąć środek brzuszka, przenieść folią transportową na bezbarwną folię i całość za laminować. Przyznam, że dużo było by przy tym roboty nawet przy jednej sztuce a co dopiero przy 140 na przykład.
Jeśli zaś miało by się użyć jasnego koloru zamiast czarnego, to jaki to miał by być? Próbowałem z kilkoma i jakoś do mnie nie trafia przykładowo żółty czy jasno błękitny.
Z obramowaniem nie próbowałem z braku czasu może ktoś inny by mógł spróbować?
Te co tu prezentuję, trafią na stewę mojego kanu (kolor czerwony) zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Liczę na dalszą dysputę w tym temacie i ewentualne nowe pomysły.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-03-30, 20:11   

Thialf napisał/a:
Witam

Od listopada zeszłego roku, nie zauważyłem żadnych ruchów w tym temacie. Dla tego też pozwoliłem sobie na małą korekcję ostatniej pracy przy logo. Korekta raczej kosmetyczna w porównaniu do poprzedniej, spowodowana małą ilością czasu wolnego w pracy.
Zmiany polegają na powiększeniu loga do 300 mm długości, wcześniej miał około 200 mmm lub dwustu z kawałkiem, nie pamiętam. Poprawieniu górnej krawędzi główki zimorodka, została zaokrąglona, wcześniej była przycięta poziomą kreską. Końce ogona oraz kanu zmieniły delikatnie wygląd. Doszło lustrzane odbicie całości.

dla mnie luz

Thialf napisał/a:
Przyznam szczerze, że wciąż mi coś tu nie leży ale nie potrafię znaleźć co takiego. Na razie będzie chyba tak jak jest.

hmmm ...

Thialf napisał/a:
Pomysł z drugim kolorem, jasnym, by logo odróżniało się od ciemnego tła jest nawet fajny, ale rodzi się pytanie jaki to ma być kolor?

jeżeli w tej technologii nie daje się zrobić białego obrysu to jak dla mnie po prostu odpuść - logo w dwóch kolorach załatwi temat :]
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-03-30, 20:25   

Myszoor napisał/a:
jeżeli w tej technologii nie daje się zrobić białego obrysu to jak dla mnie po prostu odpuść - logo w dwóch kolorach załatwi temat :]


co masz na myśli biały obrys?
dwóch kolorach - czyli czarny i? biały? nie boisz się, że biały może być trochę mdły na powiedzmy ciemno zielonym kanu albo naturalnym drewnie ale ciemnym?
_________________
"the question is who cares"
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-03-30, 21:32   

Thialf napisał/a:
co masz na myśli biały obrys?
dwóch kolorach - czyli czarny i? biały? nie boisz się, że biały może być trochę mdły na powiedzmy ciemno zielonym kanu albo naturalnym drewnie ale ciemnym?

Czarne logo i tak ze 3-4 mm białego obrysu - coś jak biała ramka na odbitce.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-03-30, 21:39   

aa teraz kumam, ale, ale...
co z miejscem oka i środkiem brzuszka?
jak to załatwić estetycznie i ze smakiem :P

coś mniej więcej w tym stylu jak zielona linia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group