forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łapanie ptaków z kanu
Autor Wiadomość
ptasiarz

Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-09, 21:47   Łapanie ptaków z kanu

Witam,
Przeczytałem sporo o kanu w sieci, w tym i na Waszym forum, jednak nie do końca znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zajmuję się wraz z grupą kilku kolegów łapaniem i obrączkowaniem ptaków wodnych, w tym głównie gęgaw. Najczęściej stosowaną przez nas metodą jest odgradzanie fragmentu trzcinowisk i naganianie gęsi na siatkę. Oczywiście w okresie pierzenia, kiedy są nielotne. Brodzimy wtedy często w dość głębokiej wodzie, co mocno ogranicza nasze możliwości.. Zrodził się pomysł, żeby przegnać gęsi w rejon bardziej dostępny, jednak do tego potrzebne są jednostki pływające. Pontony są zbyt mało mobilne, kajaki zaś mało pakowne, gdy trzeba przetransportować jakiś sprzęt. Kanu wydaje się idealnym rozwiązaniem, ale tu pytanie, czy faktycznie? Najistotniejszym dla nas zagadnieniem jest stabilność. Czy da się z kanu wbijać w dno jakieś pręty, rozwijać siatki, machać podbierakiem itp., bez ryzyka, że się wypadnie za burtę, lub pływało się przewróci? Oczywiście zakres czynności uprościłem, ale chyba jasne jest, o co mi chodzi. Potrzebna jest duża swoboda ruchów, bez konieczności ciągłego myślenia o zachowaniu równowagi. Bardzo proszę o porady, bo nie bardzo mamy jak sprawdzić rzecz praktycznie.
Pozdrawiam… Grzesiek
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-07-09, 22:00   

Drogi Grześku jak sie wchodzi to trzeba powiedzieć - Dzień Dobry . Jest do tego odpowiedni temat :idea: Skąd masz takie informacje;
Cytat:
Pontony są zbyt mało mobilne,
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-07-10, 06:58   

Cześć Grzesiek :)

Możecie pomyśleć o tym kanu:
http://www.akwen.pl/kajaki/katalog/kanu-3/
Jest stabilne.

Zawsze będzie ryzyko wypadnięcia za burtę. :D

Pozdrawiam
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-07-10, 07:04   Re: Łapanie ptaków z kanu

ptasiarz napisał/a:
bo nie bardzo mamy jak sprawdzić rzecz praktycznie.

napisz może skąd jesteś albo gdzie to kanu było by potrzebne, bo może okazać się że ktoś z forum mieszka blisko i da się to przetestować :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ptasiarz

Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-10, 07:55   

Witam ponownie ... :smile:

Myszoor/ Jestem z Poznania, zaś łapanki najczęściej w okolicach Gniezna. Miło by było, gdyby można było gdzieś ten sprzęt sprawdzić organoleptycznie. Jest na Waszym forum grupa pływająca w mojej okolicy, bo widziałem takie wpisy, może faktycznie powinienem się do nich Nich zwrócić bezpośrednio.

radekkanu / Dzięki za link. Mniej więcej o coś takiego chodzi, tyle że ze względu na brak pewności czy rzecz się sprawdzi, wolałbym używkę. Konkretny model wystawiony na sprzedaż jako używany będzie trudno znaleźć, więc bardziej chodzi mi o porady dotyczące ogólnych właściwości kanu. Interesuje mnie, co decyduje o większej, lub mniejszej stabilności poszczególnych jednostek i na co zwracać uwagę przy ocenie przydatności do moich celów? Istotna jest też waga, ponieważ nierzadko sam musiałbym to wkładać na samochód. Pytanie tylko, czy jak „skorupa” będzie lekka, to można liczyć na stabilność? Wydaje mi się, że mniej kołysze się jednak cięższa. Do tego ja sam również jestem dużym gościem, co z wątłą „łódką” nie idzie w parze … :smile: Może jednak powinienem pomyśleć o kajaku, który ma niżej środek ciężkości?

Założyłem temat, żebyście mnie zachęcili do kanu, ewentualnie odradzili mi tego rodzaju sprzęt. Jesteście wyjadaczami w temacie, więc wiecie najlepiej jak da się te obiekty używać i czy w moim przypadku warto w to inwestować.

Pozdrawiam … Grzesiek
/ osobne pozdrowienia dla drawy… Dzień Dobry… :wink: /
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-07-10, 08:04   

ptasiarz napisał/a:
Myszoor/ Jestem z Poznania, zaś łapanki najczęściej w okolicach Gniezna. Miło by było, gdyby można było gdzieś ten sprzęt sprawdzić organoleptycznie. Jest na Waszym forum grupa pływająca w mojej okolicy, bo widziałem takie wpisy, może faktycznie powinienem się do nich Nich zwrócić bezpośrednio.

Od piątku do poniedziałku będę na Obrze - to chyba dość blisko dla Ciebie. Jeżeli tak to po prostu podjedź któregoś dnia wieczorem z gratami, które chcesz przetestować. Reszta na miejscu ;)

Alternatywnie: https://mapy.google.pl/maps/ms?msid=218048714187607202867.0004cf55c73aab3963c57&msa=0&ll=52.153714,19.6875&spn=5.40728,11.66748 - może ktoś z forum przy okazji albo bez okazji znajdzie na to czas ...

ptasiarz napisał/a:
Pytanie tylko, czy jak „skorupa” będzie lekka, to można liczyć na stabilność? Wydaje mi się, że mniej kołysze się jednak cięższa.

Obstawiałbym raczej kształt dna i wysokość środka ciężkości.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Jano56 


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 37
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-07-10, 09:05   

Cześć

Aktualnie testuję jedną z technik poprawy stabilności kanu. Jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej.
Idę tą drogą: http://t3.gstatic.com/ima...A8O-7UtXLweoLKz
- stabilizatory przyburtowe.
Myszoor napisał/a:
bez okazji znajdzie na to czas ...

I bez okazji znajdę "czas na to".
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-07-10, 14:05   

drawa napisał/a:
jak sie wchodzi to trzeba powiedzieć - Dzień Dobry


'Witam' Ci nie wystarcza? :roll:

Witaj Ptasiarz.
Celowałbym w kanu z w miarę płaskim dnem.
 
 
ptasiarz

Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-10, 16:49   

Cześć… :smile:
Qrcze … jak miło… nie spodziewałem się tylu chętnych do pomocy. Dzięki !

Myszoor/ Faktycznie Obra niedaleko, jednak ten weekend już mam niestety zajęty. Obejrzałem sobie natomiast mapę z lokalizacjami użytkowników forum, którą mi przysłałeś i szczególnie zachęcił mnie nick Jano56- z Puszczykowa. To rzut beretem ode mnie. Przed chwilą wróciłem z pracy i widzę, że Jano56 był tak miły i napisał posta w moim temacie, więc lepiej być nie mogło… :smile:

Jano56/ Super że sam deklarujesz pomoc. Skorzystam chętnie. Oczywiście wcześniej dam znać i umówimy się. Raz zobaczyć, to więcej niż dziesięć razy usłyszeć. Przypuszczam, że namacalny kontakt z kanu i doświadczonym użytkownikiem da mi pełny obraz zagadnienia.

Dziękuję pozostałym osobom, które odezwały się w temacie. Sezon na łapanie ptaków trwa krótko, więc kto wie, czy jak już nabędę /?/ kanu, temat mnie nie wciągnie i nie zacznę z Wami pływać… :smile: Byłem kiedyś zapalonym turystą-rowerzystą może zostanę kanunierem.. :wink:

Pozdrawiam… Grzesiek
 
 
Jano56 


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 37
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-07-10, 17:33   Re: Łapanie ptaków z kanu

ptasiarz napisał/a:
Zajmuję się wraz z grupą kilku kolegów łapaniem i obrączkowaniem ptaków wodnych, w tym głównie gęgaw.

Napisz, proszę, więcej o Twoim i kolegów działaniu względem ptaków, o waszej grupie(?), organizacji(?), firmie(?). Może tu: Hyde Park. To bardzo interesujący temat.
Czytaj też na PW. Podesłałem link, który powinien, myślę, Cię zainteresować. Zobaczysz tam też kanu na jakim pływam.

Pozdrowienia
Jano
 
 
ptasiarz

Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-07-10, 21:35   

O naszych działaniach poczytacie klikając na link poniżej. Trochę tej lektury jest, ale obarczono mnie w tym roku fotografowaniem, dokumentowaniem i reklamą całego przedsięwzięcia, więc staram się wywiązywać z zadania najlepiej jak potrafię... :oops: Gdyby Was zainteresowało, zapraszam w przyszłym roku do pomocy. Mając taką pływającą ekipę, nie musielibyśmy kupować żadnego sprzętu... :wink:

Jano56/ Dzięki za linka na PW... faktycznie mnie zainteresowało... zobaczymy co z tego będzie. Zanim jednak zrobię jakiś krok w kierunku zakupów, wpadnę do Ciebie. Wiele sobie obiecuję po znajomości z Tobą... :wink:
Pozdrawiam... Grzesiek

http://forum.przyroda.org...wie-vt15337.htm
 
 
Jano56 


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 37
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-07-10, 23:59   

ptasiarz napisał/a:
Gdyby Was zainteresowało, zapraszam w przyszłym roku do pomocy. Mając taką pływającą ekipę, nie musielibyśmy kupować żadnego sprzętu...

Bardzo zainteresowało mnie Wasze działanie! Chętnie, w każdej chwili, się w nie włączę.

ptasiarz napisał/a:
...wpadnę do Ciebie. Wiele sobie obiecuję po znajomości z Tobą...

Macie we mnie sprzymierzeńca.
Pozdrowienia
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-07-11, 05:13   

ptasiarz napisał/a:
O naszych działaniach poczytacie klikając na link poniżej.
trzeba było tak od razu :grin: :grin:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group