forum.Kanu.pl » Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantazje mężusia
Autor Wiadomość
Mysia 

Wysłany: 2013-08-08, 21:58   Fantazje mężusia

Witam wszystkich serdecznie.
Mój mąż napalił się na kanu :http://allegro.pl/kanu-canoe-kanu-drewniane-i3433339519.html
ja nie jestem do tego przekonana, więc się pytam tego zacnego grona co sądzicie o tej łódce?
Pozdrawiam.

Myszoor 
Miłośnik Myszek :)

Wysłany: 2013-08-09, 06:32   Re: Fantazje mężusia

Mysia napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie.

hej nowa forumko ;)

Mysia napisał/a:
Mój mąż napalił się na kanu :http://allegro.pl/kanu-canoe-kanu-drewniane-i3433339519.html
ja nie jestem do tego przekonana, więc się pytam tego zacnego grona co sądzicie o tej łódce?

Primo - jeżeli Twój facet po prostu chce mieć drewniane i klimatyczne kanu to zakup zapewne spełni jego oczekiwania ;)

Secundo - jeżeli natomiast poważnie myśli o machaniu wiosłem, to już niekoniecznie. To nie tak, że coś i się w tym konkretnym modelu nie podoba, ale z własnej praktyki wiem, że nie ma kanu uniwersalnego i w zależności od tego czy będzie pływał solo czy w będziecie pływać razem, od tego czy to będzie rzeka czy jezioro, czy weekend czy miesiąc na wodzie to potrzebna będzie nieco inna konstrukcja i wielkość. Przerabiałem to na własnej skórze, bo sam jestem po wyminie kanu ze względu na to, że po zakupie zmieniły się moje oczekiwania co do tego co chcę z tym kanu robić (wymiana podstawowego kanu + zakup konstrukcji specjalistycznej na górskie rzeki do pływania solo). I to nawet teraz nie będzie koniec ;)

Natomiast technologicznie nie odpowiem, bo za cienki w uszach jestem i zostawiam to Radkowi lub/i Malutkiemu, niemniej może moje "filozofowanie" na coś się przyda ;)

Mysia 

Wysłany: 2013-08-10, 11:05   

Dzięki za przydatne informacje.
Drewniane kanu to chyba trzeba konserwować po sezonie a i trzymać w jakimś murowanym pomieszczeniu a nie blaszaku

Grzsk 

Wysłany: 2013-08-10, 14:59   

co do typu kanu - nie mam pojęcia :oops:
natomiast jeśli chodzi o technologię, to nie sądzę, aby trzeba je było przechowywać w murowanym. jeśli kanu jest zalaminowane od zewnątrz i od wewnątrz, to znaczy, że ma "plastikową" a precyzyjniej pisząc epoksydową skorupkę, która została polakierowana. wystarczy jakiś rodzaj dachu i ochrona przed wandalami

ewa

Konto: Skasowane
Wysłany: 2013-08-12, 10:34   

Nasza jest zimą podwieszone pod wiatą przed domem. Nic się złego nie dzieje.

ELTECH 

Wysłany: 2013-09-11, 23:29   

moja stoi zimą nawet nie nakryta ale to 100%laminat

Pozdrowionka

Żółtodziób 

Wysłany: 2013-09-12, 06:08   

Mimo, że laminat to nie powinna leżeć pod chmurką.
Laminat - szczególnie poliestrowy chłonie wilgoć która się na włóknach szklanych i w porach utrzymuje. Jeśli w takim stanie doczeka mrozu to zamarzająca woda osłabia spójność żywicy z włóknem szklanym zmniejszając jego wytrzymałość. Z czasem robi się on coraz mniej sztywny. W skrajnych przypadkach może dojść do jego zniszczenia bezpośrednio pod wpływem mrozu.

ELTECH 

Wysłany: 2013-09-12, 11:19   

będę od teraz na zimę nakrywał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrowionka

Odpowiedz do tematu