forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lodka?
Autor Wiadomość
Orawa

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Orawa-Podhale
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   Jaka lodka?

Witam!

Witam wszystkich grzecznie i prosze o przyjecie w poczet .

Od razu mam prosbe o porade.Mieszkam niedaleko dwu sztucznych jezior-

Czorsztynskiego i tzw morza Orawskiego na Slowacji. Plywam po nich na desce(jeszcze)

Ale chcialbym ( czasem) wziasc zone oraz psa ( seter) + nieduzy bagaz i poplywac

z nimi po tych jeziorach. Jest niedaleko Dunajec i Wag wiec z kolesiem jak (juz sie naucze) tez bym moze splynal. Marzeniem zycia bylaby wyprawa na fiordy Norwegii.

Samochodem- potem wzdluz fiordu z namiotem – z tymze kolesiem- wiec dwie osoby

i odpowiedni bagaz (+- 45 kg ). Moze zdazymy.

Canoe byloby wozone na Toyocie Yaris -wiec 4,7 to chyba max ?

No i ...last but not least cena - znalazlem lodzie od 1200 zl ( 4,2m) do kilku tysiecy.

Te drogie to piekne drewniane- te tansze to plastykowe.

Naprawde nie wiem !!! Zdaje mi sie ze plastikowa dl ok 4,7m obciazenie 250 kg-350 kg?

Z trzema lawkami za 2000 zl bylaby sie nadala. Ale sa pewnie w tej cenie dobre

do plywania i takie .. dla wypozyczalni. Moze naprawde trzeba kupic drozsza ? Jaka?

Tej drogiej to nie chce za bardzo. Byl post ze kil/kile to zgroza moze sa inne pulapki?

Prosze doradzcie mi. Dodam ze nastepnej juz nie kupie –domyslcie sie dlaczego :) ) wiec powinna byc taka"odpowiednia "

Dzieki

Tomek
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Witaj Tomku :)



Powiem tak: Poszukaj sobie kanu z polietylenu np.

http://www.nurt.com.pl/pr...products_id=355

Cena przystępna i łódka nie do zdarcia. Będziesz najbardziej zadowolony. Nie piszę że to ma być ten model ale wart zastanowienia się.



Pozdrawiam Radek
 
 
Orawa

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Orawa-Podhale
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Dzieki za podpowiedz/porade. Maja takie blizej mnie- w Krakowie -wiec tam obejrze. Tomek
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Tylko nie kuś się na chinskie produkty.

Jak chcesz by była to kanu na wiele lat to lepiej wydać na coś pewnego. Cena idzie w jakość.



Polecam jak bedziesz mogl to Prospectora PE. Jest kilka firm ktore je produkuja. Np.: http://www.kayaksandpaddl...-prospector.htm



Pozdrawiam Radek
 
 
Orawa

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Orawa-Podhale
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Wiesz ja tez szukalem Prospectora. Napisalem do p.Salaciaka ktory na swojej stronie

oferuje 16 ' Prospectora za b.przystepna cene. Obawiam sie jednak ze to juz nieaktualne

bo strona wyglada na nieaktualizowana. Alejeszcze poczekam na odpowiedz.

Pozdrawiam Tomek
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2010-08-12, 10:59   

Witam

Zacznę linkiem:

http://www.akwen.pl/site....aki&act=1&sub=5

Pytania:
Co o tym sądzicie? Ktos z Was tym pływał?

Dzwoniłem do firmy o dowiedziałem się, że kil jest tylko wewnetrzny a rozpórkę mozna sobie odkręcić i zamontować nosidło.
Moje zamierzenia to pływanie głównie solo, ewentualnie sporadycznie z małżonkom.
Akweny typu rzeka Odra i jej dopływy i jeziora jeśli się takie po drodze przytrafią.
Wyprawy jedno dniowe, czasem dłuższe.
Dodam, że jestem zupełnie początkujący (do tej pory tylko kajaki),a ta jednostka nie ma być na całe życie tylko na pierwsze lata użytkowania (nauka, itp.). Kiedyś zapewne pokuszę się o drewno, albo może nawet wood & canvas :mrgreen:

P.S. Zna ktoś firmę kurierska, która w rozsądnej cenie przetransportuje mi to do Wrocławia?
_________________
"the question is who cares"
 
 
DeeL 

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2010-08-13, 21:54   

Skoro pływałeś kajakiem, to masz ogólne rozeznanie.

Rozpatruj pod kątem wielkości łódki, ciężaru (pływanie solo), i ceny.

Wszyscy kiedyś byliśmy poczatkujący :)
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2010-08-13, 22:14   

To akurat biorę pod uwagę. Myślałem bardziej o nautycznych możliwościach tej łódki.
_________________
"the question is who cares"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group