forum.Kanu.pl » Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zielęcice Grabia
Autor Wiadomość
Shogunsan 

Wysłany: 2015-06-26, 22:24   Zielęcice Grabia

Witam

Jestem właścicielem obrębu hodowlanego i młyna w Zielęcicach.

Sprawa wygląda następująco

Spływ kajakowy jest wyznaczony po moim rowie czyli po prawej odnodze rzeki. Tak jak kierują znaki.

Związane jest to z tym iż przy młynie nie ma możliwości przenioski przez jaz ruchomy. Jest to teren prywatny a dodatkowo jest na nim ustanowiony obręb hodowlany ustanowiony przez Marszałka województwa łódzkiego.

Za wstęp bez zgody własciciela na teren obrębu grożą surowe kary. Obręb jest ustanowiony na całym obiekcie stawowym, rowie( prawa odnoga rzeki) po którym jest wyznaczony szlak spływu kajakowego i na odcinku rzeki od znaku przed jazem stałym do płotu na końcu mojej posesji.

Nie radzę wpływać pod młyn i wychodzić na teren stawów lub podwórka gdyż jest to zagrożone karą grzywny, więcej na ten temat ustawa o rybactwie śródlądowym i ustawa prawo wodne.

Idąc na rękę kajakarzom wyznaczony jest spływ moim rowem i przenośka przez moją łąkę jeśli nie ma możliwości przeprawić się przez jaz stały. W porozumieniu z PTTK w Łasku zostały wstawione znaki przez nich dostarczone aby ułatwić orientację.

Jeśli ma ktoś ochotę zwiedzić młyn jest taka możliwość, ale trzeba zostawić kajaki i drogą przez wieś dojść do młyna . Zwiedzanie jest uzależnione od tego czy akurat mam czas. W przyszłości może być wprowadzona drobna opłata.

Jest również możliwość noclegu i rozbicia namiotów na mojej łące. Również trzeba przyjść drogą, a nie przez obiekt stawowy czy przez rzekę, i zapytać się czy można. Warunkiem bezwzględnym jest zostawienie miejsca w czystości i moja zgoda. Możę być również drobna opłata liczona od osoby,

Zapraszam i polecam. W razie gdy jest zamknięta brama na stodole wisi numer telefonu. Proszę dzwonić

Zielęcice 11 Młyn

Odpowiedz do tematu