forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[NO] Femundsmarka
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2015-10-03, 21:53   [NO] Femundsmarka

W sumie to dobry miesiąc temu było a nie wczoraj ;) ale dopiero teraz zaczynam się ogarniać po powrocie z wyjazdu, który wygrał ze zlotem O tym co tam można robić pisałem tu: http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=1043. Nam ostatecznie wyszło niestety w zasadzie pływanie jeziorowe, ale za to w drugiej części nieco przygodowo i cały czas w otoczeniu kilku masywnych gór. Zdjęcia oczywiście będą - jak przebrnę przez obróbkę, na dziś gdyby kogoś z was interesowała mapa naszego pływania (i dreptania) to zapraszam tu: http://mysiaperc.tk/?p=528

PS
Już wiem, że wrócę w tamten rejon (bo tak naprawdę można się tam uskuteczniać z kanujką na kilka sposobów a i bez niej też jest co robić) ale teraz już wiem czym to wszystko "pachnie" wiec tylko wtedy gdy do dyspozycji będę miał minimum miesiąc :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2015-10-05, 09:11   

W Skandynawii szybko czas upływa . W ubiegłym roku byliśmy na wyprawie 35 dni w tym roku 30 dni i zawsze brakuje jakieś dwa tygodnie na piesze wycieczki . W lipcu dni są długie lecz doba zbyt krótka banalne 24 godziny :wink: Piotrze napisz jaką mieliście pogodę to zwłaszcza ona dyktuje tempo pokonania trasy. Na przyszły rok planuje popływać po fiordach w okolicy lodowca Briksdalsbreen zastanawia mnie tylko co będziemy robić kiedy po dotarciu na miejsce deszcz będzie lać dzień po dniu przez np. tydzień :cry:


Nordfjord
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-10-08, 07:16   

Myszoor napisał/a:
minimum miesiąc

To jest jeden z powodów dla którego lubię mój zawód :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
nurtur 


Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 19
Skąd: Malbork / Bodo
Wysłany: 2015-10-08, 18:23   

Norwedzy mawiają, że nie ma złej pogody, tylko jesteś źle ubranym. Najważniejsze, że latem jest widno całą dobę :smile: . W ramach rozrywki zawsze można na rybki zarzucić przynętę i świeżego dorszyka usmażyć. Wczoraj była piękna zorza.
_________________
Pozdrawiam Tadeusz
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2015-10-11, 19:03   

Trzeba było odezwać się trochę wcześniej, to chociaż jakiegoś grilla byśmy wspólnie opróżnili ;)
Od miesiąca siedzę w wybitnie mokrym rejonie, pływanie samem, w tę i spowrotem zaczynam już traktować jako swoisty trening :D
A być może i w drodze powrotnej przejeżdżałeś gdzieś w pobliżu - 59.254493, 12.473018
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
nurtur 


Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 19
Skąd: Malbork / Bodo
Wysłany: 2015-10-12, 19:04   

Ja kawałek za Kręgiem Polarnym jestem i jeśli już jadę samochodem, to śmigam drogą nr 4 na N. Troszkę nie po drodze jesteś ;)
_________________
Pozdrawiam Tadeusz
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2015-10-25, 12:30   

w końcu uporałem się z obróbką i cały zestaw leż tu: https://www.flickr.com/ph...157659843623231

madrivercanoe napisał/a:
W Skandynawii szybko czas upływa . W ubiegłym roku byliśmy na wyprawie 35 dni w tym roku 30 dni i zawsze brakuje jakieś dwa tygodnie na piesze wycieczki . W lipcu dni są długie lecz doba zbyt krótka banalne 24 godziny :wink: Piotrze napisz jaką mieliście pogodę to zwłaszcza ona dyktuje tempo pokonania trasy.

przez 3/4 pływania na Femundzie zarąbisty wyż był - po nim pogoda siadła na 3 dni :) Przed wyjazdem nastawiałem się na chmury i częstą mżawkę a wróciliśmy opaleni ;)

madrivercanoe napisał/a:
Na przyszły rok planuje popływać po fiordach w okolicy lodowca Briksdalsbreen zastanawia mnie tylko co będziemy robić kiedy po dotarciu na miejsce deszcz będzie lać dzień po dniu przez np. tydzień :cry:

jak znam życie to wyjazd się uda, ale zdjęć tu nie zobaczymy :P

nurtur napisał/a:
Norwedzy mawiają, że nie ma złej pogody, tylko jesteś źle ubranym.

ja się pod tym podpiszę, "moja" kobitka nie zawsze ;)

nurtur napisał/a:
Najważniejsze, że latem jest widno całą dobę :smile: .

No niby wygodniej, ale mnie w takich warunkach spanie regeneruje słabo :(

nurtur napisał/a:
W ramach rozrywki zawsze można na rybki zarzucić przynętę i świeżego dorszyka usmażyć.

to nad morzem, bo gdzie indziej to przez ceny "permitów" raczej tylko łażenie po okolicy :(

nurtur napisał/a:
Wczoraj była piękna zorza.

o tej porze roku? szczęściarz :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
qwertx01 

Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 63
Skąd: okolice Wołomina
Wysłany: 2015-10-26, 12:26   

:shock: Bajka!! :mrgreen:
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2015-10-26, 21:19   

Piotrze ja już w tym roku na wyprawie przestałem fotografować , kilka fotek smart fonem dla mamusi i to wszystko . Twoje zdjęcia są bardzo ładne choć wiesz o tym , że oddanie skandynawskiego klimatu na fotografiach jest niemal niemożliwe to zwyczajnie trzeba zobaczyć na własne oczy

P.S. @nurtur przytoczyłeś norweskie powiedzenie , którego większość Norwegów nawet nie słyszała , a będąc tam sam widziałeś , że w czasie deszczu Norweg nawet nosa z domu nie wychyli bo odnosi się ono do zimy :razz:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-01-09, 10:37   

qwertx01 napisał/a:
:shock: Bajka!! :mrgreen:

eeeetam, fuks do pogody : )

madrivercanoe napisał/a:
Piotrze ja już w tym roku na wyprawie przestałem fotografować , kilka fotek smart fonem dla mamusi i to wszystko . Twoje zdjęcia są bardzo ładne choć wiesz o tym , że oddanie skandynawskiego klimatu na fotografiach jest niemal niemożliwe to zwyczajnie trzeba zobaczyć na własne oczy

po pierwsze zawsze można próbować ;), po drugie dla mnie bardziej niemożliwe jest oddanie tej fantastycznej ciszy jaka tam często panuje. No i zapachu zieleni po przybiciu do brzegu.

W okolicach świąteczno-noworocznych znalazłem w końcu czas by poskładać w całość i zblogować relację z tego wyjazdu - jak by ktoś miał ochotę: http://mysiaperc.tk/?tag=femundsmarka . Ale uprzedzam - to jakieś 7o.ooo znaków :P
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
witek 

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-01-15, 21:47   

Super relacja, czyta się świetnie, te dwie wstawki z przechwyconego dyktafonu cudownie dodatkowo ubarwiają tekst!!


Pozdrawiam serdecznie
Witek
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-09-01, 15:57   

jako uzupełnienie Femundsmarki na Kanu.pl wrzuciłem jeszcze krótki materiał z kilkugodzinnego pływania po Trysilelvie: http://kanu.pl/index.php?...d=19&Itemid=125
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group