forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Warta
Autor Wiadomość
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-13, 18:31   Warta

W sobotę i niedzielę byłem ze znajomymi na Przełomie Działoszyńskim.
Zależało mi na wypożyczeniu kanu. Niestety, można je dostać tylko w dwu wypożyczalniach (w Działoszynie i Zduńskiej Woli). Jako, że późno się na spływ zdecydowaliśmy kanu były już zajęte. Pozostało nam wziąć kajaki. Na szczęście Pro Toury są dosyć pakowne i można w nich zamontować dodatkowe siedzisko dla dziecka. W sumie było nas 10 osób (5 dorosłych + 5 dzieci).

sobota
W Działoszynie byliśmy po 9:00. Zanim jednak odstawiliśmy samochody do Wielunia i wrócili zrobiło się prawie południe. Wystartowaliśmy więc spóźnieni o prawie dwie godziny. Mimo, że przed nami wypłynęło sporo osad kajakarskich, to na rzece byliśmy sami.
W Tasarzowiźnie jest małe bystrze pod prowizorycznym mostkiem przy młynie (w budynku młyna można zobaczyć koło młyńskie w wodzie).
Na noc zatrzymaliśmy się na samym szczycie zakrętu Warty (nieco obok oficjalnego biwaku) na lewym brzegu. Trochę trudne było w tym miejscu wyjście z wody, ale ładne miejsce na skraju lasu wynagrodziło nam trudy lądowania.

niedziela
Noc była ciepła, a ranek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Wypłynęliśmy przed 11.00.
Na wysokości Nadwarciańskiego Grodu jest rozmyty próg. Bystrze robi wrażenie, ale nie jest takie trudne na jakie wygląda. Moja siedmioletnia siostrzenica była pierwszy raz na spływie. Mimo, że prawie całą drogą w kajaku panikowała ze strachu, to bystrze się jej bardzo podobało :)
Spływ zakończyliśmy w Kamionie (dokładnie w chwili lądowania zaczął padać deszcz).

wrażenia
Warta na tym odcinku jest łatwą rzeką. Można ją śmiało polecić na spływy z dziećmi. Jedynym utrudnieniem są płycizny, które utrudniają wiosłowanie, albo wręcz zmuszają do holowania łódki. Na szczęście rzeka jest na tyle szeroka, że przy odrobinie umiejętności czytania wody można mielizny ominąć.
Na brzegach jest sporo miejsc na odpoczynek i biwak. Rzeka na tym odcinku jest co nieco oznakowana. Jest też kilka ośrodków wypoczynkowych, gdzie można by przenocować.

Ps. Sporo czasu poświęciłem na przeglądanie internetu by znaleźć wypożyczalnię z kanu. Może by tak na stronie głównej serwisu zrobić miejsce, w którym będzie można umieszczać adresy takowych wypożyczalni (z podaniem jakie kanu mają).

Matusz
 
 
kanotist 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Z nad Iny
Wysłany: 2012-06-13, 22:31   

Matusz napisał/a:
Może by tak na stronie głównej serwisu zrobić miejsce, w którym będzie można umieszczać adresy takowych wypożyczalni (z podaniem jakie kanu mają).

Jestem za ... .
_________________
Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group