forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pagaj Carlisle czy lepiej coś z drewna
Autor Wiadomość
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-10-10, 13:45   Pagaj Carlisle czy lepiej coś z drewna

Jak w temacie. Proszę o radę co na początek ? W grę wchodzą takie http://www.prokajak.com/h...00&id2=40011000 lub coś z drewna na przykład coś takiego http://allegro.pl/pagaj-t...2627136726.html albo http://allegro.pl/pagaj-1...2672073970.html . Wiosełka potrzebne do łódki Old Town Saranac 146. Dla mnie i dla żony. Na płytkie rzeki i głębokie jeziora :) Czyli w miarę uniwersalne (wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego). Cena gra rolę.

nb. Może warto taki temat o fabrycznych pagajach umieścić obok konstrukcji fabrycznych?
Z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2012-10-10, 15:02   

Darek: TU masz fajne wiosełka np.: ogon bora.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-10-11, 14:36   

Wszyscy prawdziwi kanuiści kochają bobrzy ogon, ale trzeba pamiętać że jest to wiosło na głęboką wodę. Więc jeśli w planach masz też płytkie pomorskie rzeki to sugerowałbym Expert lub Siberiana. Krótkie szerokie pióro lepiej się sprawdzi w głębokiej wodzie niż długie wąskie w płytkiej.
Pisałeś że masz narzędzia. Więc zdecydowanie drewno, zawsze będziesz mógł je sobie zmodyfikować.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-10-11, 20:05   

Malutki, pół dnia przeglądam neta w sprawie wiosełek i do takiego właśnie wniosku dochodzę. Dziękuję, że mnie upewniłeś. No i wyjdą prawie dwa w cenie jednego boberka. Do boberka jeszcze dorosnę:) Kupię coś bezpośrednio u producenta. Walczę jeszcze z długością, siadam na podłodze, krześle, ławie, mierzę oczy, nos, uszy, żona dziwnie patrzy... Stosuję różne sposoby wyliczania i niewiele mi z tego wychodzi. Pod pachę wchodzi 136cm. Do oka mam 166cm. I tak pewnie wyjdzie na to, że trzeba samemu zrobić. Jednak nie wytrzymam żeby nie wypróbować swojej nowej łódki po zakupie mijając tyle jezior! Dlatego muszę jakieś pagaje kupić. 150 cm chyba na początek będzie dobrze? Może TheStorki znają się i coś poradzą? Pewnie powiecie, że najpierw łódka potem wiosła ale mi nie po drodze będzie. A boberka wystrugam jak już będę wiedział jaki ma być.
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-10-11, 20:33   

To jeszcze jedna podpowiedź; za krótkie wiosło jest znacznie wygodniejsze od za długiego. Do tego liczy się długość drążka, więc jeśli kupujesz wiosło z krótkim piórem to całość wychodzi krótsza.
A tak na prawdę to będziesz wiedział jak już powiosłujesz.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2012-10-11, 21:42   

Marcin, wszystko się zgadza
Cytat:
A tak na prawdę to będziesz wiedział jak już powiosłujesz.

Jest tyle zależności i upodobań, że trudno jest doradzić jakie wiosło. Będzie o czym pogadać.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Adam, 

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 66
Skąd: kaszuby i kociewie
Wysłany: 2012-10-12, 19:03   

Malutki napisał/a:
To jeszcze jedna podpowiedź; za krótkie wiosło jest znacznie wygodniejsze od za długiego


Zdecydowanie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem. Z moich doświadczeń też uważam ze lepiej krótsze niż za długie, choć moja opinia przy głosie takich doświadczonych osobach jak powyżej chyba niewiele znaczy i wnosi.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2012-10-14, 19:04   

Adam, twój głos też coś znaczy i wnosi :)
Po dzisiejszym pływaniu, można stwierdzić jedno: Na długość drążka ma wpływ też wysokość siodełka :D - jak to stwierdził pewien miłośnik bardzo długich wioseł i przeprosił krótsze.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-10-18, 19:23   

Byłem zobaczyłem i wybrałem. Carlisle bardzo mi nie przypadły do gustu. Nie wiem czy dobre ale brzydkie jak kupa nietoperza i już. Kupiłem zwykłe pagaje od TheStorka. 150 i 140 cm. I dobrze zrobiłem. Dzięki TIMowi popróbowałem jego wioseł i najfajniej mi szło jego Szmaglińskim po tuningu. Wyrzeźbił ładne, lekkie i wygodne wiosełko. Pójdę jego śladem i zrobię to samo z TheStorkami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group