forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pilisia i Widawka
Autor Wiadomość
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-04-29, 02:28   Pilisia i Widawka

Start w miejscowości Marcelów ; tradycyjnie z pod mostu . Szególne podziękowania dla Mriana który nas przywiózł i póżnej odebrał. O godzinie 7 minut 20 zanurzyliśmy pagaje w wodzie. Pierwszy raz w tym roku , bo od dwóch lat u drawy sezon się nie kończy na tylko długą przerwe ale i to postaramy sie :wink: zmienić. :arrow: - Jak w maju w BERLINIE :lol: Mostki i kładki. Na Pilisi jest tego troche Dzielą sie na trzy kategorie. 1 przepływalne co nie wymagaja opisania. 2 Całkowicie nie przepływalne dołem ,przenoska obok. 3 Najbardziej interesująca takie gdzie sam ponton bez stojącej beczki przechodzi dołem a osada i beczka górą. Te szczególnie polecałbym zwałkowcą gdzie na swoich mydelniczkach będą mieli niezłą frajde. - - WIDOK - -- Pod czas spływu mineliśny cztery młyny a właściwie to co z nich zostało Pokaże je tu w kolejności z biegiem rzek.1 Rudzisko PRZENOSKI - - - To był pierwszy taki spływ gdzie; lisi ogon' pracował na cztery ręce. W różnych pozycjach .Nad i pod woda , ciecie z góry i od dołu. Nie było tylko cięcia zza pleców. Kokpit pontonu zapełniły trociny. Zastane ślady na szlaku [ucięte gałęzie ] świadczą ze kiedyś ktoś tam płynął. Teraz ściete piłka gałezie to nasza robota najgrubsza ma średnice uda. Taka myśl mnie naszła. Gdyby tak po ścięciu pozostałość cechować Znakiem drawa i bieżącą datą.Coś ala TU BYŁEM. JÓZEF TKACZ ZWAŁOWISKO W skokach przez przeszkody jest taka przeszkoda potrójny szereg. Tu była jego wielokrotność. Wielkie zwałowisko .Pieszy zwiad z prawej strony wykluczył przenoske i mało nie skończył sie utopieniem buta w bołocie- wpadłem po kolano. Po przeprawieniu się na lewą strone było lepiej,przez wyschniete trzcinowisko rów z woda 200 metrów oziminy jako tako można było się zpromować. - --- - 2 młyn Henryk Most drogowy na trasie RESTARZEW -SZCZERCÓW. Troche przed mostem to co tygryski lubia najbardziej - bystrze.Za mostem kilometr fajnego spływania Ci co spływali Grabia w okolicy Baryczy znajdą tu podobny klimat. Polecałbym tym którzy spływali Widawką ze Szczercowa a trafia im sie to po raz drugi tu za mostem zaczeli spływ. Ale uwaga samo zejscie do rzeki i wcześniejszy dojazd samochodem jest trudny i odradzał by go osobą z ciężkim sprzętem. Najlepiej samemu rozpoznać wcześniej teren!
-- Płynąc Widawka łatwo przegapić ujście Pilisi . Jest ono za małym bystrzem z lewej strony. 3 Korablew spływ przez jaz z prawej strony. - ZA młynem Korablew z lewej stony wpada jakaś rzeka? trzeba to sprawdzić ! Krasówka. Zadałem juz pytanie Wczoraj spływałem Widawką .Ujście Krasówki zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Moje pytanie gdzie można zacząć SPŁYW?
Krasówka (rzeka)[edytuj]
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania Krasówka
Lokalizacja Europa
Polska
Źródło w okolicy miejscowości Łuszczanowice
Ujście Widawka
w okolicy wsi Korablew
Długość ok. 35 km
Rzeki Polski


Krasówka – rzeka w środkowej Polsce, w województwie łódzkim w powiecie bełchatowskim, największy lewy dopływ Widawki. Przepływa przez Kotlinę Szczercowską.

Długość około 35 km.

Źródła znajdują się w okolicy miejscowości Łuszczanowice, ujście w miejscowości Korablew (powiat bełchatowski). Większość wód pochodzi z odwodnienia odkrywki Szczerców. Rzeka zaliczana jest do wód krainy ryb łososiowatych i lipienia.

W obecnej chwili rzekę uregulowano i przesunięto o 0,5 km na wschód w okolicach kopalni KWB Bełchatów.
4 Sarnów spływ przez jaz. Mapa sporządzona dzięki grzeczności Geoportalu http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ O Pilisi piasłem wcześniej; http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=489 meta w Restarzewie Jeżeli jest to pierwszy opisany spływ Pilisią to będzie mi miło gdy kogoś zainspiruje i pomoże mu wspłynięciu tej w sumie fajnej rzeczki. I niech nie będzie mu przykro że zajmie mu to troche czasu[ my prawie 5 godzin] ale co to jest wobec radości wiosłowania. spływ odbył sie 27 kwietnia 2013 i prawdą jest że wtedy troche padało. :lol:
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2013-04-29, 15:34   

Sympatyczna rzeczka,widzę u Ciebie już trochę zieleni ,u mnie dopiero zaczyna kwitnąć forsycja czyli wiosna tydzień, dwa do tyłu.
Tylko, nie wiem czy Ci uznamy rozpoczęcie sezony-gdzie kanu?
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-30, 00:05   

super sprawa :) proszę o następną relację ze spływu już z pokładu kanu :) pozdrawiam
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-30, 19:41   

na taką rzekę to jednak raczej dmuchaniec bo trzeba często przenosić :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-30, 20:40   

ELTECH, e tam, dmuchaniec dobry na rafting, twardą łódkę z ładunkiem łatwiej przeciągnąć po pniu niż miękki, załadowany dobrem wszelakim ponton, no i mniejsze ryzyko rozprucia.
drawa, mimo mokrej pogody daliście radę, fajna relacja. A co do pontonu... to chociaż nazwij go "Kanu" :mrgreen:
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-30, 22:50   

Darek mi chodziło o to że tak jak tu to pusty ponton pod pachę i w drogę a z kanu to już nie tak prosto. A szczególnie z moim ciężkim i nieporęcznym. Dziś przymierzyłem się żeby samemu zapakować kanu na dach samochodu i sobie odpuściłem, O mały włos jutro bym nie popływał ale trafił się kolega i sobie jednak popływam po Zalewie Zegrzyńskim
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-30, 23:02   

ELTECH, No chyba, że tak:) Ile waży Twoja łódka?
Cytat:
i sobie jednak popływam po Zalewie Zegrzyńskim
fotorelacja będzie?
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-30, 23:18   

Szczerze mówiąc nie wiem ale tak na oko pomiędzy 40 - 50 kg.
Najgorsza jest nie sama waga ale gabaryty i nieporęczność tegoż pojazdu :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-05-01, 04:58   

Cytat:
na taką rzekę to jednak raczej dmuchaniec bo trzeba często przenosić --- e tam, dmuchaniec dobry na rafting, twardą łódkę z ładunkiem łatwiej przeciągnąć po pniu niż miękki, załadowany dobrem wszelakim ponton, no i mniejsze ryzyko rozprucia.
Obaj macie rację w tym, co piszecie :idea: :!: Dostałem wiadomośc z wypożyczalni Szczerców - Witam ponownie.



Pilsia nadaje się do spływów od miejscowości Lubiec.



Pozdrawiam Janusz
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group