forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prospector 16
Autor Wiadomość
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-08-12, 11:25   

A ten kaprys będzie przykryty laminatem ? Czy wręgi będą położone na laminacie ?

W jednym i drugim przypadku powodzenia życzę :)
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-08-12, 13:05   

Szymon, po zalaminowaniu kokpitu to można wkleić delikatne wręgi.
Tak ma zrobione w swojej łódeczce kolega Siacho :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-08-12, 15:10   

SZYMONS napisał/a:
Ale to taki kaprys, dla oka :wink:

No to ja się zastanawiam, czy ogarniasz konsekwencje praktyczne tego kaprysu? ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-08-12, 16:03   

Tak, wręgi cienkie na laminat.

[ Dodano: 2014-08-12, 16:07 ]
A jakie mogą być tego konsekwencje? Mogę coś zepsuć już na samym początku?
Wiem że są zdania podzielone i teraz już się zastanawiam nad ich wstawieniem. :?:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-08-13, 08:26   

Szymon, jeżeli je tylko wkleisz i nie zalaminujesz ich a będą miały wysokość w granicach 5-6 mm oraz mocno wyokrąglone to usztywnią dno.
Wręgi będą przeszkadzały w czyszczeniu łódki, siedzeniu lub leżeniu na dnie itp. Duża szansa jest też taka, że gdzieś mocniej stukniesz dnem i taka wklejona wręga odskoczy (teak jest lekko oleisty) trzeba potem kombinować.
Jak zbudujesz łódkę, popływaj trochę i jak stwierdzisz że jednak je chcesz wkleić to zawsze to zrobisz. Bo oderwać to potem będzie już problem ;) .
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-08-13, 10:42   

Wregi sa do poszycia zwykle nitowane jeśli mają swoją role spełnić.

Ale jak Radek napisał te przyklejone w przypadku teaka który jest drewnem "tłustym" wczesniej czy później się odkleją.
. Na poparcie tego niech bedzie przykład Gabrielo ktory pomalował swoją łódkę przed laminowaniem.
W tym roku zdjął całe szklane poszycie.
Poza tym to nie tak łatwo dogiąć i wkleić listwę żeby od środka przylegała na calej długości do kadłuba.
Trzeba mieć sporo cierpliwości.

Jeśli wręgi by miały być tylko ozdobnikiem, to myślę że lepiej zastosować imitację wręg wykonane z kontrastującego forniru. Ten ma mniej niż 1 mm grubości i łatwo się da ułożyć i przykleić na surowym jeszcze drewnie, a całośc można przeszlifować żeby zgubić krawędzie "wręgów"
A i wtedy polaminować.

Co do walorów użytkowych wręgów to widze plusy i minusy.

Minusy wskazał przedmówca.
Na plus można wskazać, to, że zanieczyszczenia które wprowadzamy do środka są bardziej w ryzach utrzymane- nie pływają z wodą po calej łódce (jeśli wręgi są szczelne) . Jesli używa się jako worka plecaka ze sztywnym stelażem, to wręgi skutecznie przeciwdzałaja podsiąkaniu wody. Mowa o tej wodzie którą wchlapujemy, albo z butami wnosimy- bo na deszczu to się nie sprawdzi.

Co do spania na wręgach- 2 karimaty pozwoliły zapomnieć że na nich śpię.
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-08-21, 05:33   

Prace rozpoczęte.
Zrobiłem ławę z 4 kantówek 10x10x300. Jak na razie leży to na ziemi ale podniosę to na czymś.
Bawię się po pracy więc nie mam zbyt wiele czasu na to.
Ustawiłem jak na razie połowę wręg.
Jak dodać zdjęcia?, pokazalbym to co zrobiłem.
4 h.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-08-21, 06:48   

Szymon, jak dodać zdjęcia opisane jest http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=144
Jak będziesz miał problem z ich umieszczeniem to podeślij je do Piotra lub do mnie to wkleimy w tekst w poście.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-08-21, 10:37   

SZYMONS napisał/a:
Jak dodać zdjęcia?

Ja ostatnio robię jeszcze inaczej.
Ładuję swoje fotki na Google+ albo jak kto ma Picasa.
Klikam na zdjęciu prawym przyciskiem i wybieram "Kopiuj adres URL grafiki", wklejam to w rubrykę IMG podczas pisania posta. Cała procedura.
Swego czasu wysyłałem na Image Shack ale skończył mi się limit i kazali płacić.
Mało tego, foty które na początku IS pomniejszył do 800pix (było w opcjach download file), teraz są w pełnym rozmiarze (nie wiem skąd ta zmiana) i w moim wątku wyskakują zdjęcia giganty.
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-08-21, 11:54   

Radku, wysłałem zdjęcie na twoją pocztę. Z telefonu nie umiem dodawać zdjęć a komputera brak

[ Dodano: 2014-09-12, 12:06 ]
Szablony gotowe. Ale zrobił się problem. Chcąc wszystko postawić na paletach przeceniłem siły i wylądowałem na neurologi. Nie mogę doczekać się wypisu.






Czas pracy : 2 h
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-09-12, 21:26   

SZYMONS napisał/a:
Chcąc wszystko postawić na paletach przeceniłem siły i wylądowałem na neurologi


Szymon zdrowia. :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-09-14, 11:00   

Nie wiem czy robię dobrze ale właśnie wysłałem zapytanie o listwy. Czy 100 szt listew 520x15x10
to będzie dobry wybór? Bo jeszcze myślałem o obłogu metody diagonalną. I jako że mam teraz troszkę wolnego czasu to przeglądam kleje ale skołowany jestem totalnie w ofercie. Jakich wy używacie?
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2014-09-14, 12:14   

Ja używałem SOUDAL 66A.

Czy nie za grube listewki zamawiasz? Oryginalnie to 6-7mm grubości. przy wysokości 15 mm to 100 będzie tak na styk pewnie.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-09-14, 20:58   

Szymon, listewki zdecydowanie 6 mm pod laminat.
10 mm to za mało by było bez laminatu, zaś do układania na szablonach to trochę się nagimnastykujesz przy układaniu. Wysokość 19 mm.
Co do kleju to raczej taki by szybko wiązał i był bezbarwny np.: Ponal Super 3.
Jak drewno jest pokryte laminatem to nie ma dostępu do wody.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-09-26, 15:45   

"Rozpoznanie : wielopoziomowa dyskopatia lędźwiowa. Zakwalifikowany do zabiegu w Oddziale Neurochirurgi WSS w Olsztynie oczekuje na termin operacji. Po zastosowanym leczeniu nie złagodzono dolegliwości. Wypisany z oddziału bez poprawy z zaleceniami jak poniżej. "
Dziś dowiedziałem się że prawdopodobnie w następny wtorek będę przyjęty na oddział. Oj, nie zrobię w tym roku. Wcześniej się wkur..... a teraz mi jest żal. Plany i zapał chyba szlag trafił. Teraz to myślę jak szybko stanę na nogi i kiedy wezmę do o ręki narzędzia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group