forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PIECYK TURYSTYCZNY , mały, tani, fajny
Autor Wiadomość
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-07-29, 08:40   

Piecyk na stałe zagości na moich wyprawach kanu :!: Kilka wieczorów palilem w nim i drewnem i weglem drzewnym. Dużo nie połyka a swoje daje. Jednak do zagotowania szklanki wody jest nieprzydatny :wink: Co do ogrzewania namiotu to nagrzany i postawiony na kratke drewnianą [ wspominałem w innym temacie] nada się :idea:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Marshall 


Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice & Łomża
Wysłany: 2013-07-29, 09:42   

Ha!

Właśnie bedę robił piecyk, a w zasadzie kuchenkę z pięciolitrowej puszki Hajnekena. :)

Zdam relację jak bedzie ready...
_________________
I don't believe in God, but I believe in WI-FI! It's all around us!
Adam Marshall Marczak | Bushcraft&Survival - sklep.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-07-29, 21:49   

I sam ją będziesz opróżniał :?:
Niedobry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Marshall 


Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice & Łomża
Wysłany: 2013-07-30, 07:07   

ELTECH napisał/a:
I sam ją będziesz opróżniał :?:
Niedobry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ach, czego się nie robi dla nauki... :D

Eltech jeśli masz chęci do pomocy to zapraszam serdecznie - mamy do siebie rzut pagajem od kiedy mamy te S8/A2 :)
_________________
I don't believe in God, but I believe in WI-FI! It's all around us!
Adam Marshall Marczak | Bushcraft&Survival - sklep.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-07-30, 23:27   

no niby tak ale ... kto będzie prowadził i kto mnie do domu dowiezie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2014-12-08, 10:47   

Ponieważ znalazłem w markecie kolejne badziewie, do podgrzewania (się): http://www.jula.pl/catalo...-naftowy-418016
To niech mi ktoś znający się na rzeczy, podpowie, jak z Waszych i z tego tu załączonego, korzystać.? Bo ja chciałbym nastawić i pójść spać, z możliwością obudzenia się, jeszcze na tym świecie... :roll:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2014-12-08, 11:14   

Nie odniosę do konkretnego produktu ale zasady działania.
Pomieszczenie conajmniej prawidłowo wentylowane i będzie ok. Wszak to jednak spala otwartym płomieniem bezpośrednio w pomieszczeniu, bez odprowadzania spalin na zewnątrz.

Ale podobnie jest z lampami naftowymi, czy dużą ilością świeczek w pomieszczeniu. Do spalania należy dostarczyć odpowiednią ilość tlenu.

Tak więc, nie tylko wywiew ma być, ale zapewniony nawiew - wówczas wentylacja pracuje prawidłowo. Łatwo to tez sprawdzić - metodą na płomień przy wyciągu - w którą stronę jest ciag powietrza. W przypadku jakiś tam bud, domków myśliwskich gdzie przez liczne nieszczelności wiatr i tak hula, problemem to nie jest dużym - bo wentylacja jest aż nadto :D .

Jednakże zdecydowanie bardziej śmierdzi niż gazowy. gazowy też ma spaliny, ale nie takie.
W mieszkaniu nie odpaliłbym tego naftowego. Ból głowy gwarantowany..
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2014-12-08, 11:28   

A bólu głowy, nie lubię! W zasadzie, to chyba tylko termos do śpiwora, jest najbezpieczniejszy!Tu nie ma ,,przeproś"! Ale jeszcze jedno, słyszałem o grzaniu kamieni, w Indiańskim wigwamie, w ciągu dnia, ogniskiem. Sądzę, że podobnie można by było, nagrzać taki wieczorkiem przy ognisku i trzymać w namiocie, stosując odpowiednio ostrożne zabezpieczenie. :lol:
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-12-08, 11:50   

Ostatnio zrobiłem kuchenkę na denaturat z 2 denek puszek po piwie, ale nie pali sie tak ładnie, jak na filmiku na Youtubie. Ma ktoś jakieś pozytywne doświadczenia z takim palnikiem?
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
  Wysłany: 2014-12-08, 13:41   

Z tego, co wiem. Ja, rozpoznaję dwa płomienie. Swobodny, palący się ponieważ paliwo jest palne i drugi płomień, dodatkowo wymuszony. Wymuszony, ponieważ część ciepła odbiera w/w paliwo i oddaje w postaci większego ,,gazowania", co ma niebagatelny wpływ, na intensywność płomienia. A sposoby znam dwa, także. Z pomocą przewodnictwa cieplnego metalu, z którego zbudowany jest zbiornik i palnik. Przy cienkim aluminium, owe przewodnictwo, jest niewielkie, powinna to być grubsza blacha, mosiężna lub miedziana. Lub szyjka łącząca zbiornik z palnikiem, powinna być wypełniona knotem. Pobierane jest (osmotycznie) paliwo do góry
i podgrzewa się w knocie. (to widziałem w turystycznej kuchence benzynowej, produkcji ZSRR) Niebezpieczeństwo tkwi, w źle dobranych wielkościach, które mogą zaowocować wybuchem. Zastosowane są zwykle, odpowiednio wykonane zawory bezpieczeństwa. Kulowe ze sprężyną tak dobraną, aby zawór zadziałał, zanim gaz rezerwie , zbiornik!
Proponuję nie żałować pieniędzy, na profesjonalnie wykonaną kuchenkę!
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2014-12-08, 14:14   

Denaturat = pod tym hasłem szukałbym możliwych różnic. Bo dzisiejszy denaturat, to zawiera różne stężenia alkoholu, nawet 60% i bywa że nie chce się palić.

Kuna, a nie da rady piecyka z kominem?
Namioty charakteryzują się dużą wentylacją w porównaniu do mieszkań.
W dużym namiocie np. takiej 10 spokojnie się tym grzaliśmy (piecyk katalityczny) - ciepło idzie z promieniowania a nie konwekcji, więc jest to lepsze ciepło - co przenika głęboko, mimo niższej zdawałoby się temperatury otoczenia.
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2014-12-08, 16:29   

No da radę !,,Kuna, a nie da rady piecyka z kominem?" Taki s/y ,,Chopin" czy ,,Pogoria"mają kominy w tylnych bezan-masztach! Do mojego kanu, zaprzęgam maszt z Fly 111. Raz, jako dyszel. Dwa, jako maszt. Trzy, wysoki komin, może być. Ponieważ jest pusty, w środku. Niebawem, będę mógł zaprezentować, na forum. Tylko martwi mnie, czy taki komin, wytrzyma temperaturę? Ale zimne spaliny, bankowo, mogą wylatywać!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group