forum.Kanu.pl » Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Darmowe plany kanu - model 'Forum' by Malutki/www.Hobbo.net
Autor Wiadomość
lechu9791 

Wysłany: 2016-03-31, 12:47   

Szanowni,
Chodzi mi po głowie budowa jakiegoś prostego pływadła i zastanawiam się nad "Forum".
Czy ma ktoś jakieś zdjęcia z gotowym "Forum"? Czy może ktoś gdzieś opisuje jak budował to Kanu? Jak wygląda np. kwestia montażu przy użyciu wkrętów?
Nie jestem całkiem zielony, ale nigdy nic pływającego, a w dodatku ze sklejki nie budowałem i tak się zastanawiam...?
Byłbym wdzięczny za wskazówki (linki) co po kolei robić.

Pozdrawiam

Leszek

[ Dodano: 2016-04-03, 01:52 ]
...i jeszcze jedno, czy to "Forum" które jest do pobrania to jest już wariant zwężony, czy ten szerszy? ..albo inaczej - jakiej szerokości będzie "Forum"?
Frapuje mnie jeszcze sprawa łączenia sklejek wkrętami - co autor miał na myśli? Jak mogłoby to wyglądać w przekroju?

[ Dodano: 2016-08-31, 10:36 ]
Odgrzewam temat. W końcu pewnie zacznę budowę tej łódki. Jednak ciągle w głowie mam pytania bez odpowiedzi;
Chciałbym zminimalizować koszt budowy i tu mam pytanie;
Jak łączyć sklejkę, aby zmieścić się w tych 6m taśmy szklanej? Gdzie ją zastosować?
Czy listwę dolną (z tym ścięciem 30st) można przykręcić wkrętami a wcześniej posmarować klejem np. Soudal 66A? Czy w tym łączeniu nie stosować taśmy szklanej?
Czy trzeba usuwać wkręty z tego wyższego łączenia "na zakład"? Wnioskuję, że taśmę szklaną należy zastosować na łączeniu wewnętrznym przy "zakładzie"?
Jak zapewnić szczelność łódce?

Proszę o odpowiedzi, bo nie wiem, jak się za to zabrać. :?:

Odpowiedz do tematu