forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiosenne postanowienie
Autor Wiadomość
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-05, 21:52   

Czołem Chłopaki. Dzięki za wsparcie. Dzięki Myszor za wydzielenie wątku. Doświadczam dziwnych spojrzeń jak mówię co będę budował ale nic to "idę prosto" cytując Kazika. To prawda że w dzisiejszych czasach fachowców w branży stolarskiej coraz mniej. Ten z którym rozmawiałem pewnie stwierdził, że nie będzie się bawił z "takimi pierdołami" i tyle. Od jutra szukam następnego a jak nie znajdę to sam sobie jakoś te listwy powycinam :mrgreen: Rację masz Hanas, że niewiedza w temacie jest, mnie się znajomi pytali czy taka"łódka" z takich "cienkich patyków" wytrzyma mój ciężar i się nie rozpadnie. Bawi mnie to i wtedy im pokazuje wasze dokonania efekt jest fajny jak koparki ludziskom opadają. Korin dzięki za propozycję jestem zainteresowany i pewnie się jakoś umówimy na spotkanie bo zobaczyć na żywca prawdziwe kanu było by fajnie. Jutro będę dalej szukał w sieci jakiś planów Prospectora, gdyż idąc za radą doświadczonych, takowego będę budował i narysuje je w AutoCadzie. Czekam chłopaki na dobre rady bo nie ma co ukrywać doświadczenie w temacie mam narazie marne. Pozdrawiam wszystkich i będę raportował na bieżąco. Czówaj
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2016-06-05, 22:26   

Zirkau napisał/a:
Myszoor napisał/a:

świetne, "kupuję" :)


3,50 PLN :wink:

tanio ;)
 
 
- Henas - 

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 135
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-06, 05:43   

Podałem Tobie gdzie masz szukać planów.
Przejrzyj jeszcze raz posty od początku.
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-06, 06:09   

jak chcesz dane do autocada, to mogę Ci podrzucić.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-06, 08:19   

Czołem Panowie. Henas dzięki za przypomnienie już mam. Zirkau jak masz wersje cyfrową to chętnie przyjmę. Pytanie jeszcze czy Prospector będzie właściwy dla moich potrzeb. Swoja drogą to fajna ma linię. Jako lajkonik mogę ocenić jedynie czy mi się podoba linia i wykonanie kanu hehehe.
Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-06, 09:42   

Nie mam wersji cyfrowej. W formie "rastru" pdf podrzucił Ci już kolega, wystarczy tylko zeskalować.

Ja mam w wersji tabelarycznej. Tylko wprowadzać dane do AC. W podziękowaniu, tylko poproszę o wersję *.dwg :D

Prospector to szeroka, duża, zwrotna jednostka - uniwersalna i zabierze na podkład 2+mała 2 za bagażami. Dobrze pracuje na fali, dobrze pracuje na płynącej wodzie..., grzecznie idzie pod wiosłem. taki wodny AN-2 :D - taki koń roboczy.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-06, 10:28   

No to spoko. Jak zrobię dwg to udostępnię jako wkupne dla każdego kto będzie chciał :mrgreen: Dzisiaj wieczorem zacznę rysować z pdf
 
 
- Henas - 

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 135
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-06, 17:13   

Jeśli chcesz usprawnić sobie robotę proponuję abyś zainwestował w biblię.
Można kupić na allegro lub zamówić za wielką wodą.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-07, 08:08   

Dzyzus ale stary czy nowy testament???? :mrgreen: A tak na poważnie to poproszę jeszcze o tytuł chętnie bym pozyskał taka pozycje. Wczoraj zrysowałem już w CADzie pierwsze szablony. Czy dla poprawności dokumentacji należy pokazywać na rysunkach szablonów grubość przyszłego poszycia? Pozdrawiam
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-07, 09:19   

NIe, bo jeśli szablony poprawnie wyrysowałeś, to uwzględniają one projektową wewnętrzną przestrzeń. Grubość poszycia nie ma znaczenia dla procesu tworzenia szablonów.

A biblia to Ted Mo0res CanoeCraft


 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-08, 08:19   

Dzięki za odpowiedź i za tytuł biblii. Mam już narysowane szablony do Prospectora jak ktoś chce sprawdzić poprawność to mogę udostępnić. Rysowałem z pdf ale powiększałem linie na maksa tak, że szerokość wynosiła około 4 piks i osadzałem moje linie na środku. tak że ewentualne przekłamanie powinno byc minimalne. :mrgreen:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-08, 10:56   

prześlij do mnie na PW.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-09, 11:06   

Coś mam nie tak z kontem nie mogę znaleźć zakładki umożliwiającej podłączanie załączników.

[ Dodano: 2016-06-10, 09:38 ]
Czy też mieliście problem ze znalezieniem właściwego stolarza??? Przecież nie chcę usługi za darmochę!!! :?:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-10, 09:56   

Żadnego problemu. Sam zaproponował nawet że puści na grubościówce, bo ma ją sterowaną elektronicznie i ustawia z dokładnością do 0,5mm. Frezowalem natomiast sam, bo tak chciałem.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-10, 12:35   

No to Panie jesteś Pan szczęściarz :grin: U nas chyba tradycji nie ma schody jak bym zamówił albo meble to co innego. ale nic to trzeba szukać dalej.

[ Dodano: 2016-06-20, 09:15 ]
Rysunki już wyplotowane. Panowie pytanie ogólne z jakiego materiału wycinać profile. Bo mam trochę resztek płyty OSB i zastanawiam się czy one będą odpowiednie. A może lepiej wycinać z płyty meblowej? Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group