forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szybka budowa Szybkiego Kanu ze sklejki :-))
Autor Wiadomość
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-04, 19:56   

Mam pewne obawy. W tej cenie z okoume mogą być tylko warstwy zewnętrzne. Ale może idzie lepsze, jeśli możesz to upewnij się zanim je wyślą.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-04, 20:05   

To jest link do firmy, w której sklejkę tę kupiłem: http://www.sklejki.pl/sklejka/okoume-okume/
I sklejki, które zamówiłem: 4 i 5 mm
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
robhosailor 


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 74
Skąd: Dziekanów Polski, d. Warszawa
Wysłany: 2012-04-04, 22:19   

grzegorz napisał/a:
robhosailor napisał/a:
Moim zdaniem, kadłub mojej BETH waży teraz z 50 kg, bo jak musiałem go sam przenieść do garażu, to mało mi kręgosłup nie pękł :mrgreen: ....

... a na stronie z opisem konstrukcji "marketingowe" 32 kg :) Co prawda na własne życzenie wyszło Ci więcej.

Wyszło z konkretnego powodu - miałem przeznaczoną wyliczoną, choć nie odłożoną w skarpecie kwotę.

Sklejkę brzozową kupowałem w bezpośrednim sąsiedztwie - materiał produkcji krajowej, w dobrej klasie, który mogłem dotknąć ręką i "obadać organoleptycznie" zanim go kupiłem. Sama sklejka była sporo tańsza od sklejki okoume, a do tego odpadła mi cena transportu.

Drewno kupowałem również niedaleko domu, bez dodatkowych kosztów transportu, jednak nie znalazłem w dobrej klasie, suchej, bezsęcznej świerczyny, była natomiast w bardzo dobrej klasie trochę cięższa, ale dużo mocniejsza sośnina, więc nie miałem raczej wiele wyboru.

Różnica ceny sklejki, wraz z transportem, pozwoliła mi na zamówienie żagli u profesjonalnego żaglomistrza.

[ Dodano: 2012-04-04, 23:26 ]
Myszoor napisał/a:
jeżeli czujesz się na siłach to posada moda jest do wzięcia ;)
Jestem anarchistą, a moderator powinien być legalistą. ;)
Zresztą, od paru lat moderuję pewną grupę na yahoo i też szukam tam kogoś do pomocy - niema tam żadnej roboty poza zatwierdzaniem nowych membrów, a i tak - nikt nie chce. :mrgreen:
_________________
Robert Hoffman
http://robhosailor.blogspot.com/ ... itp.
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-05, 10:07   

Terenowiec
Wygląda na to że idzie lepsze, pełne okoume, pozostaje kwestia jakości, ale to będzie można sprawdzić dopiero oglądając sklejkę.
Trochę "od czapy" kupiłeś te sklejki. 4mm sklejka bez laminowania jest mocno wiotka. Poza tym okoume jest miękka i na łódce z nielaminowanej każde przeciąganie przez kłodę czy kontakt z dnem pozostawi wgłębienie. Z drugiej strony laminowane okoume jest metodą na budowę bardzo lekkich łódek, ale to metoda czasochłonna i w dwa weekendy nie da rady. W 4 byłoby trudno.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-11, 09:23   

Siacho, nie wiem który z was wredniejszy, czy Terenowiec że się do Ciebie nie przyznał, czy Ty żeś nas od razu nie wyprostował ? :razz:

Malutki
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-04-11, 09:52   

Malutki, Nie wyprostował ale zaowocowało to planami Kanu i bardzo dobrze .
Zapotrzebowanie na plany o prostej budowie na pewno są .
Można powiedzieć że terenowiec się do tego przyczynił :grin:
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2012-04-11, 10:24   

no i wszystko jasne :mrgreen:
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-11, 19:35   

Malutki nie jest prawdą, jakobym się do Siacha nie przyznawał. Zrobiłem to już w dwóch innych wątkach. A częstsze wspominanie o naszej znajomości, w dobie poprawności politycznej, co niektórzy mogliby odebrać opacznie, jako coś więcej niż znajomość czy przyjaźń dwóch mężczyzn :mrgreen:
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2012-04-12, 21:55   

terenowiec napisał/a:
jako coś więcej niż znajomość czy przyjaźń dwóch mężczyzn
jakoś nie mogę sobie Siacha wyobrazić :mrgreen:
 
 
Roberto 

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Targowisko
Wysłany: 2012-04-13, 07:00   

Jak będzie wygadać wykończenie kadłuba? W spisie materiałów występuje "1kg lakieru i 1kg emalii np. Polren + rozpuszczalnik" Jak zrozumiałem, po zaliminowaniu łączeń taśmą malujemy sklejkę, ale nie wiem jak. Gdzie będzie lakier a gdzie emalia? Może to dla was jest oczywiste, ale ja nie mam wcale doświadczenia w temacie.
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-13, 08:36   

Piszę właśnie instrukcję która ma większość wątpliwości wyjaśnić. Choć ciężko mi to idzie.
Co do wykończenia kadłuba to jest pełna dowolność, nawet nie musi być Polren (on ma po prostu dobry stosunek cena/jakość). Ważne by dobrze zabezpieczyć sklejkę. Podałem takie ilości bo lubię klasyczny układ, kolor na zewnątrz, listwy i wnętrze bezbarwne. Ma to swoje uzasadnienie bo na kolorze mniej widać rysy.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-04-29, 08:15   

no to na bardzo szybko:



:)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
lechu9791 

Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-04-04, 18:38   

Malutki napisał/a:
Piszę właśnie instrukcję która ma większość wątpliwości wyjaśnić. Choć ciężko mi to idzie.
Co do wykończenia kadłuba to jest pełna dowolność, nawet nie musi być Polren (on ma po prostu dobry stosunek cena/jakość). Ważne by dobrze zabezpieczyć sklejkę. Podałem takie ilości bo lubię klasyczny układ, kolor na zewnątrz, listwy i wnętrze bezbarwne. Ma to swoje uzasadnienie bo na kolorze mniej widać rysy.

Malutki
www.hobbo.net


Czy możecie mi pokazać, gdzie jest ta instrukcja,bo nie mogę tego znaleźć?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-04-04, 20:39   

Leszek, myślę że jeszcze się pisze :(
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
lechu9791 

Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 8
Wysłany: 2016-04-04, 21:56   

No dobra... :)
..to jeszcze trochę poczekam.
Chodził ten temat za mną już kiedyś, teraz znowu odżył - teraz nie odpuszczę!
Muszę coś zmajstrować zanim starszy syn o ojcu będzie myślał "stary".

Czy to połączenie na wkręty miałoby wyglądać tak?
[ Dodano: 2016-04-05, 14:19 ]
[img][/img]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group