forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Darmowe plany kanu - model 'Forum' by Malutki/www.Hobbo.net
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-05-24, 06:59   

krzysk napisał/a:
Kłaniam się wszystkim!

cze :)

krzysk napisał/a:
Prosty ze mnie człowiek i nie mogę znaleźć paczki z plikami w sekcji Download. Czy cos nie tak czy po prostu szukam nie tam gdzie trzeba?

Coś się rozjechało - teraz są w dziale "Download".
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
krzysk 

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-05-29, 13:43   

Dziękuję za pomoc.
Zabieram się w przyszłym tygodniu do dzieła.
Zapewne będę miał kilka pytań, więc będę je zadawał w miarę ich powstawania.

Teraz pierwsze: w wykazie potrzebnych materiałów jest mowa o 12m taśmy szklanej i potrzebnych do tego ok 3kg żywicy. Czy to znaczy, że nie przewidziane jest laminowanie całego kadłuba od wewnątrz i zewnątrz, a tylko łączenia?
Teraz drugie: jaką żywicę najlepiej kupić (cena/jakość)
Teraz trzecie: Jeśli 3kg przeznaczone są dla tej taśmy to ile trzeba na cały laminat
Pozdrawiam i dziękuję
Krzys
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-05-29, 15:06   

z grubsza przyjąc należy 1 : 2 szkło do żywicy wagowo.
 
 
krzysk 

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-05-31, 11:16   

Czy w takiej małej łodzi wystarczy zalaminowanie samego dna w kokpicie i zewnętrznej części kadłuba powiedzmy do połowy wysokości burty?
Czy sztywność będzie wystarczająca?
Zależy mi na minimalizowaniu wagi.
Jako zupełny amator będę wdzięczny za każdą pomoc.
Krzysztof Skarbek

[ Dodano: 2012-06-11, 11:32 ]
No i zaczęło się!
Po dokonaniu kilku zmian kanu już stoi! Tzn sklejka wycięta poszyta i częściowo polaminowana.
Zmiany polegają na pocienieniu sklejki ( 5mmna dno i 4mm na burty) wraz z planowanym laminowaniem zewnętrznym całości i wewnętrznym dna i 10cm burty. Chcę także wzmocnić dno dwoma cienkimi i płaskimi listwami - kliami (mam swoją wagę :) )
Wszystko jak dla mnie jako laika wygląda imponująco
największy problem , jak dotąd, miałem ze spaswaniem burt, w żaden sposób nie chciały się do siebie dopasować.
Myślę, że bardzo ułatwiło by to zaznaczenie na szablonie linii łączenia.
Bardzo dziekuję za wszelką pomoc zwłaszcza Malutkiemu.

[ Dodano: 2012-07-02, 12:41 ]
Polaminowana łódź już jest prawie gotowa. Na pewno wykończenie nie spodobało by się mistrzom szkutniczym, ale na moje potrzeby wystarczy.
Wystąpił tylko jeden problem, z którym nie mogę sobie poradzić:
Stosowałem żywice Epidian 6011 z Z1. Proporcji trzymałem sie dokłanie wagowo. Polep, który wystąpił dał się dośc łatwo zmyć detergentami i wodą. Natomiast druga warstwa na zewnątrz kadłuba już od 10 dni pozostaje lepka i plastyczna - łatwo ja naznaczyć paznokciem. Pogoda jest dość ciepła i wilgotna. Co można z tym problemem zrobić?
Moja zona mówi ze przemalować na brązowo i zrobić kwietnik, ale tego chciałbym uniknąć :)
 
 
Rzuff 

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-09, 16:33   

Czy link do planów gdzieś wyparował czy to po prostu ja ślepnę?
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-07-09, 18:58   

Rzuff napisał/a:
Czy link do planów gdzieś wyparował czy to po prostu ja ślepnę?

http://forum.kanu.pl/dloa...n=category&id=4
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Rzuff 

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-09, 21:40   

Dziękuję za pomoc. Jutro idę po sklejkę!
 
 
Roberto 

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Targowisko
Wysłany: 2012-09-03, 19:59   

Nie wiem czy ktoś wykonał już kanu z zamieszczonych planów. Zrobiłem sobie prosty model z pcv gr. 0,5mm w skali 1:10 i tu natrafiłem na problem:

W jakim celu jest to podcięcie na górnym panelu i jak to poprawnie zszyć drutem?
Bitmapa, nie wiem dlaczego, nie wyświetla się w poście :oops:
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-03, 21:43   

To podcięcie to zakładka.
Ponieważ "Forum" ma być bardzo szybko budowane, paneli nie zszywa się drutem tylko skręca wkrętami. Pozwala to montować ławki i listwy nie czekając aż zwiąże żywica. Jak żywica już zwiąże to wkręty się usuwa i zaszpachlowuje dziury. Drutem wiąże się tylko dzioby. Jeśli Ci się nie śpieszy i chcesz wszystko szyć drutem to po prostu utnij panel prosto.
Wyjdzie niewielka niedokładność na dziobach ale do załatwienia papierem ściernym po sklejeniu wszystkiego.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-04, 10:38   

A tak na inny temat.
Przygotowałem plik z wymiarami dla osób chcących wycinać panele ręcznie a nie dysponujących oprogramowaniem CAD. Niestety mój konwerter .DXF -> .PDF ignoruje wymiarowania.
Jeśli ktoś z forumowiczów potrafiłby i chciał to zrobić to moglibyśmy uzupełnić dokumentację "Forum".

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-09-04, 13:23   

Jeżeli chodzi o prze-konwertowanie z dxf na pdf to chyba mogę pomóc z wymiarami powinienem sobie dać radę . Prześlij plik zobaczymy co się da zrobić .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-05, 07:17   

To podaj jeszcze gdzie to podesłać.
Malutki
 
 
kocur 

Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-12-02, 16:15   

Witam. Czy rysunki z wymiarami w pdf są już dostępne?
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-12-03, 06:02   

Powinny być , przesłałem rysunki właścicielowi , ale co dalej to też nie wiem .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
kocur 

Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-12-05, 11:40   

Witam. Czy w związku z tym, że autor i moderator nie dają znaku życia, mógłbyś przesłać mi rysunki z wymiarami w pdf?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group