forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam kanu, najlepiej używka...
Autor Wiadomość
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-25, 11:04   Szukam kanu, najlepiej używka...

Chcę kupić kanu, najlepiej używane, raczej z tych większych.
Może ktoś ma coś na zbyciu albo zna kogoś kto ma?
Nie jestem wybredny, to ma być kanu dla nowicjusza i wiele wybaczać :)
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2013-04-28, 18:45   

spójrz tu

http://allegro.pl/kanu-ca...3204060165.html

wg.sprzedającego nieużywane,zbudowane przez kolegę Strzałkowskiego i chyba blisko Ciebie,cena też przyzwoita.
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-28, 19:02   

TIM napisał/a:
spójrz tu

http://allegro.pl/kanu-ca...3204060165.html

wg.sprzedającego nieużywane,zbudowane przez kolegę Strzałkowskiego i chyba blisko Ciebie,cena też przyzwoita.


Dziękuję za namiar :)
Znam temat, ale za nowe i za ładne dla takiego łamagi (łamiwiosła) jak ja :)
Do zimowania pod chmurką, może jak dobrze pójdzie pod wiatą, też szkoda.
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2013-04-28, 19:30   

http://www.reconnet.pl/vi...er=asc&start=15

Wichita z Miastka-kolega Zirkau polecał na innym forum,może to jest rozwiązanie dla Ciebie.
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-28, 19:44   

TIM napisał/a:
http://www.reconnet.pl/viewtopic.php?t=3486&postdays=0&postorder=asc&start=15
Wichita z Miastka-kolega Zirkau polecał na innym forum,może to jest rozwiązanie dla Ciebie.

Dzięki za namiar. Już na tę Wichitę gdzieś w necie się natknąłem, ale nie znam referencji firmy :(
Kanu z laminatu produkcji kiepskiej firmy to więcej kłopotu niż pożytku.
Są gdzieś opinie o tej firmie?
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-28, 20:16   

Darek napisał/a:
Są gdzieś opinie o tej firmie?

to to:


??
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-28, 20:20   

Myszoor napisał/a:
Darek napisał/a:
Są gdzieś opinie o tej firmie?

to to:
Obrazek

??

To mi wygląda, na tę "słynną" łódkę z ujemnym rockerem z wątku
http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=497
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-28, 23:02   

Darek napisał/a:
To mi wygląda, na tę "słynną" łódkę z ujemnym rockerem z wątku
http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=497

tak ode mnie - za mniejsze pieniądze zrobisz sobie własną :) jak masz presję na pływanie to poświęć kilka złotych na wypożyczalnie (i jakieś sensowne kanu) na kilka pierwszych wypadów - łącznie z budową to i tak pewnie wyjdzie taniej niż to cudo, a przy okazji popływasz "normalnym" sprzętem :P

Albo zrób przysługę Jackowi - chłop się go z chęcią pozbędzie za mniejsze pieniądze niż nowa :))))

BTW
http://www.ebay.de/itm/261200785308
http://www.ebay.de/itm/190827435553

ofkors to nie nówki, ale w sam raz na pierwszy sezon lub dwa by się rozpływać i wiedzieć w co iść dalej ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
  Wysłany: 2013-04-29, 08:10   

Myszoor napisał/a:

ofkors to nie nówki, ale w sam raz na pierwszy sezon lub dwa by się rozpływać i wiedzieć w co iść dalej ;)

Tak, dzięki, właśnie czegoś takiego szukam - idealne dla mnie. Tylko jeden problem, to świat drogi ode mnie :(
Wiem, że Niemcy to praktycznie jedyna dla nas możliwość rynku wtórnego, ale nie mam tam nikogo, a tak w ciemno kupować to ryzyko. Szukam dojść, znajomi, dalsza rodzina, może się z czasem uda.
Za to mam kontakt rodzinny w Kanadzie, ale co z tego kiedy koszt przesyłki większy niż cena używki :)
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2013-04-29, 08:37   

Zirkau z reconnet,pl-cytat

zamiast tego pierwszego, to w tej cenie dostaniesz dużo lepsze Canoe, prawdziwego Prospectora: Wichita firmy KOGA z Miastka w cenie od 1700- 1900 PLN
Wichita



dalej cytat-
Dodam, że istnieje możliwosć zakupienia samej skorupy ( bz półpokładu i ławek) w atrakcyjniejszej cenie, a wtedy listwy boczne, pokład, ławki, nosidlo można zrobić wg wzoru chociażby ze strony radekkanu.com. No i zakres kolorów też jest trochę większy niż tylko taka żółć.

Od siebie dodam że jakość wyrobów z Miastka jest na poziomie dobrym plus w kierunku na bardzo dobry,to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją w produkcji laminatów.Ale rzeczywiście propozycja Myszoora 'zakupu na ebay jest dobra i warta rozpatrzenia.
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-29, 08:47   

TIM napisał/a:
Zirkau z reconnet,pl-cytat
zamiast tego pierwszego, to w tej cenie dostaniesz dużo lepsze Canoe, prawdziwego Prospectora: Wichita firmy KOGA z Miastka w cenie od 1700- 1900 PLN
Wichita [ciach]

Wszystko racja, może nawet bym przebolał, że to laminat, a nie polietylen (kamulców sporo w okolicznych rzeczkach), ale Wichita ma dramatycznie małą ładowność, tylko 28o kg. Na moje potrzeby i masę własną stanowczo za mało. Kajaki turystyczne mają większą :)
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-04-29, 08:50   

Darek napisał/a:
Tak, dzięki, właśnie czegoś takiego szukam - idealne dla mnie. Tylko jeden problem, to świat drogi ode mnie :(

No niby tak, ale ten świat drogi rekompensuje świetna cena (jak ją ustrzelisz) :) To raz. A dwa to to, że wyjazd po kanu możesz sobie zorganizować tak by w drodze powrotnej zaliczyć jakieś pływanie :) Wtedy wyjdzie że nie po kanu jedziesz ale pływać ;)

Darek napisał/a:

Wszystko racja, może nawet bym przebolał, że to laminat, a nie polietylen (kamulców sporo w okolicznych rzeczkach), ale Wichita ma dramatycznie małą ładowność, tylko 28o kg. Na moje potrzeby i masę własną stanowczo za mało. Kajaki turystyczne mają większą :)

a w ogóle bierzesz pod uwagę jak się tym będzie pływać? Przecież co konstrukcja to inne właściwości ... Jeżeli szukasz naprawdę pakownego kanu konstruowanego na rzeki ale też dającego radę na płaskiej wodzie i przy ograniczonym budżecie a nie będziesz go ciorał po kamolach to celuj na przykład w wykonany samodzielnie Yukon Swift'a :) Satysfakcja z pływania samodzielnie zrobionym kanu - bezcenne :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
TIM 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 130
Skąd: Okonek
Wysłany: 2013-04-29, 08:58   

Właśnie,staniesz na popas u mnie i popływamy po Piławie albo Gwdzie :wink:
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-29, 08:59   

Myszoor napisał/a:

a w ogóle bierzesz pod uwagę jak się tym będzie pływać? Przecież co konstrukcja to inne właściwości ... Jeżeli szukasz naprawdę pakownego kanu przy ograniczonym budżecie a nie będziesz go ciorał po kamolach to celuj na przykład w wykonany samodzielnie Yukon Swift'a :) Satysfakcja z pływania samodzielnie zrobionym kanu - bezcenne :)

Biorę, pływałem już na tym i owym, byłem na zlocie w ubiegłym roku na Pilicy, jakieś wyobrażenie o pływaniu kanu już mam. Ciorał po kamieniach na pewno będę, dlatego celuję w polietylen, najlepiej 16 stopowy, jednowarstwowy, sandwich raczej poza finansowym zasięgiem. Taka łodka for dummies ;)
Budowa odpada, nie mam gdzie i jak :(
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Darek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-04-29, 09:00   

TIM napisał/a:
Właśnie,staniesz na popas u mnie i popływamy po Piławie albo Gwdzie :wink:

Jak zakup dojdzie do skutku - chętnie :)
_________________
Czym się da, byle na wodzie i z szacunkiem dla Natury, bo bez jej uroków cała ta zabawa nie miałaby sensu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group