forum.Kanu.pl » Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanu Zbyszka
Autor Wiadomość
Zbigniew82 

Wysłany: 2014-10-24, 21:49   

Witam
Panowie nie zaczynam nowego tematu , ponieważ ten jest bardzo podobny.
Nie wiem jak zacząć post , więc zacznę od tego ,że od jakiegoś czasu choruje na kanu z drewna.
Znalazłem takie kanu używane o nazwie Prospector na allegro bardzo mi się podoba, link poniżej:
http://allegro.pl/kanu-ca...4702907937.html
Nie znam się na cenach kanu z drewna , ale jak powiem żonie ,że chcę wydać 7 tysi za używkę to chyba mnie powiesi za jaja :mrgreen: Żartuję oczywiscie :smile:
Dla mnie ona jest warta tej ceny, ale weź tu powiedz to babie:)
Myślę o budowie takiego kanu i nie chodzi tu o oszczędności . Jak wydam na półprodukty tyle samo a jak będzie mniej tym lepiej:D :mrgreen: tylko że kwota będzie rozłożona w czasie to na pewno lepiej to przejdzie przez budżet domowy( żonowy :grin: )

Osobiście uważam ,że największą satysfakcje daje pływanie na łódce którą się samemu zbudowało.
Dużo informacji mozna znaleźć na forum , ale ciężko mi jest przebrnąć przez rozrysowanie planów dostępnych na forum po prostu nie łapie tych stóp , cali i zapisów punktów do rozrysowania. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?Czy jest jakaś prostsza metoda?

Gabriello 

Wysłany: 2014-10-25, 00:54   

Zbigniew, łódka jest warta tej ceny, stwierdzam bo wiem ile grzebaniny to kosztuje.
Ale powiem więcej... łodka zbudowana własnoręcznie jest dużo lepsza i dużo tańsza.
Wskazówki są tu na forum, a jeśli trzeba to przełożymy 'z polskiego na nasze'.
Robiąc w świerku czy sośnie, jesteś w stanie zmieścić się w kwocie 1500-2000zł za materiały, albo i mniej. Reszta zależy od tego czy masz sprawne obie ręce. :smile:
Osobiście zachęcam do samodzielnego budowania. :)
Jak masz wątpliwości to zadawaj konkretne pytania. Napewno dostaniesz odpowiedź na tym forum.

Zbigniew82 

Wysłany: 2014-10-26, 15:05   

Dzięki Gabriello za wstępne info :razz:

POMOCY!!

Znalazłem link na forum za planami do budowy kanu:
http://www.wansbeckpaddle...ePlansPart1.pdf

Mam Pytanie czy to są kompletne dane do wycięcia szablonów?Chodzi mi o tabelę z cuttin list.
Jeśli tak to czy ktoś może mi to wyjaśnić na mój chłopski rozum to powinno byc kilka punktów ,aby wykreślić krzywą kanadyjki, chyba,że się mylę :smile:

Przykładowy zapis:
1/2" x 12" x 34-1/4" fir plywood (mold 7) ?

Szukałem planów w internecie wiem,że można kupić ze stron amerykańskich , kanadyjskich i etc. ale obawiam się,że nie przebrne przez techniczny angielski, aby skumać to co tam jest napisane.

Gabriello 

Wysłany: 2014-10-26, 17:13   

Jeśli się nie mylę to ten projekt uskuteczniał już jeden z byłych juzerów tego forum.
Siatkę z szabonami powiększał w Gimpie a potem drukował, czy jakoś tak.
Większość samouków, którzy coś sami skecili poleci książkę Canoecraft, gdzie zanajdziesz wszystkie wskazówki jak zbudować fajne kanu. Wbrew pozorom nie ma tragedii. :)
Ja pierwsze kanu budowałem z takiego darmowego planu i jakoś nie polecam tego innym.

Zbigniew82 

Wysłany: 2014-10-26, 20:52   

Zrobiłem jak sugerowałeś Biblia kupiona , powinna przyjść w tygodniu :smile:

Do sezonu jeszcze duuuużo czasy, tak więc pomału będę kąsał temat.

W razie problemów będę pisał :mrgreen:

Myszoor 
Miłośnik Myszek :)

Wysłany: 2014-10-27, 07:34   

Zbigniew82 napisał/a:
Zrobiłem jak sugerowałeś Biblia kupiona , powinna przyjść w tygodniu :smile:

Do sezonu jeszcze duuuużo czasy, tak więc pomału będę kąsał temat.
W razie problemów będę pisał :mrgreen:

Z angielskim to jest tak, że jego znajomość zdecydowanie pomaga w budowie (i nie tylko), ale jego brak nie zamyka przed tobą świata ;) A radę dasz na pewno :)

Ps
Wątek wydzielam, bo to Twoje kanu i Twoja jego budowa ;)

Zirkau 
Zirkau

Wysłany: 2014-10-27, 11:10   

Zbyszku bez obaw. Na sprzęt wydałem więcej niż na materiał do łódki :D

Ale sprzęt zostaje u mnie. Postaram się przerzucić plany do CADa, a wówczas będzie tylko trzeba zamówić wydruk w drukarni szablonów od naklejenia. Bo jednak wykryślanie to jeden z bardziej żmudnych elementów podczas przygotowań.

Stół roboczy - nie musi być taki jak w Canoecraft. Następny robiłbym jednak bardziej ażurowy, na szerszej podstawie - bardziej stabilna pozycja i nisko!. by nie potrzebować stołka do klejenia ostatnich planek.
Łódka drogo nie wychodzi - szczególnie że koszt poszczególnych elementów można rozkładasz na "raty", kupując na bieżąco, zależnie od postępu prac.

Zbigniew82 

Wysłany: 2014-10-27, 22:22   

Dzięki Myszoor za stworzenie mojego wątku:) '' Kanu Zbyszka'' sam bym go lepiej nie nazwał :razz:

Zirkau jak dasz radę przesłać mi plany w cad'dzie to bedę wdzięczny, póki co pozostaje mi czekać na książkę i uczyc się kreślić na calówce :smile: w sumie może mi to wyjdzie na dobre :smile:

Dzięki za wskazówki dotyczące stołu wezmę je pod uwagę jak będę budował:)

Zirkau 
Zirkau

Wysłany: 2014-10-31, 17:56   

Zobacz, czy z tego jesteś wstanie wydrukować odpowiednią wielkość:

Prospector Nut Miner

Radek 

Wysłany: 2014-11-01, 09:36   

Zbyszek, jak będziesz kupował żywicę i będą ją przysyłać to nie staraj się jej kupować w zimę. Tak by nie przemarzła podczas transportu.
Cierpliwości przy budowie i nie spiesz się podczas prac.

Odpowiedz do tematu